Przelewy krajowe Millennium – rodzaje, limity, księgowanie

0

Przelew jest jedną z najpopularniejszych form płatności. Regulujemy w ten sposób rachunki, robimy zakupy, rozliczamy się ze znajomymi. Warto więc wiedzieć, jakie możliwości daje nam nasz bank. W artykule bierzemy pod lupę przelewy krajowe w Banku Millennium. Sprawdzamy, m.in.: koszty, limity i czas realizacji. Podpowiadamy także, jak zlecić poszczególne typy transferów. Zapraszamy do lektury.

Przelewy krajowe w Banku Millennium – podstawowe informacje

Zacznijmy od tego, jakie rodzaje przelewów krajowych obsługuje Bank Millennium. Są to:

Koszty przelewów krajowych w Banku Millennium

Z reguły w większości banków komercyjnych w Polsce tradycyjne przelewy zlecane przez Internet oraz przelewy BLIK są darmowe dla wszystkich typów rachunków. Płatne są za to dyspozycje składane w oddziale lub na infolinii, a także przelewy w trybie ekspresowym oraz SORBNET. Sprawdźmy, czy zasada ta dotyczy także Banku Millennium.

W tabeli poniżej prezentujemy mini wyciąg z aktualnie obowiązującego cennika usług Banku Millennium.

Koszt przelewuKonto Millennium 360 °Konto 360° JuniorKonto Prestige WorldKonto Osobiste Prestige
Przelew internetowy0 zł
Przelew w oddziale11 zł7,99 zł0 zł
Przelew przez telefon2 zł
Przelew natychmiastowy9,90 zł5 zł
Przelew BLIK na telefon0 zł
Przelew SORBNET30 zł

Limity przelewów w Banku Millennium

Omawiając ten temat, nie można ominąć kwestii limitów przelewów. W tabeli poniżej prezentujemy, jak wygląda to w Banku Millennium. Obok dodaliśmy również przybliżony czas realizacji poszczególnych transferów.

 Millennium BankLimit przelewu kwotowy/ilościowyTryb realizacji
Przelew zwykłydo 200 000 zł dziennie dla autoryzacji mobilnej lub do 50 000 zł dla autoryzacji hasłem SMS/bez ograniczeń ilościowychDo 1 dnia roboczego
Przelew natychmiastowydo 10 000 zł dziennie/bez ograniczeń ilościowychNatychmiast (także w weekendy i święta)
Przelew BLIK na telefondo 2000 zł jednorazowo/bez ograniczeń ilościowych*
Przelew SORBNETBez ograniczeń kwotowych i ilościowychDo godziny
*łączna wartość transakcji nie może przekroczyć dziennego limitu dla aplikacji mobilnej, który wynosi 20 000 zł

Przelewy natychmiastowe w Banku Millennium

Przelew zwykły ma to do siebie, że trzeba na niego poczekać – od kilku godzin do nawet kilku dni. A przecież nie zawsze chcemy lub możemy czekać. W takich sytuacjach warto wybrać przelew natychmiastowy. W Banku Millennium transfery w wersji przyspieszonej obsługuje system Express Elixir. Działa on przez cały rok oraz całą dobę również w weekendy i święta. Środki wysłane w ten sposób docierają do odbiorcy maksymalnie w ciągu 15 minut, jednak najczęściej czas realizacji liczony jest w sekundach.

Choć ta opcja wygląda idealnie, lepiej jej nie nadużywać. Dlaczego? Ponieważ za tryb ekspres trzeba zapłacić – 5 lub 9,90 zł w zależności od rodzaju rachunku. Pamiętajmy także, że przelewem natychmiastowym nie wyślemy każdej kwoty. Jak już wspomnieliśmy, w Banku Millennium limit dzienny wynosi 10 tys. zł.

Przelew BLIK na telefon w Banku Millennium

Do błyskawicznych rozliczeń nawet w weekendy i święta możemy wykorzystać także przelew BLIK. Jest darmowy, więc pod tym względem wypada lepiej niż transfery Express Elixir. Na plus przemawia też fakt, że nie trzeba podawać numeru konta odbiorcy – wystarczy numer telefonu.

Należy jednak pamiętać o dwóch ograniczeniach. Po pierwsze – usługa dostępna jest wyłącznie dla użytkowników bankowych aplikacji mobilnych. Oznacza to, że nie rozliczymy się w ten sposób z każdym. Po drugie – obowiązuje limit jednorazowej transakcji. W Banku Millennium wynosi on 2 tys. zł.

Tu pewna ciekawostka, oprócz powyższej funkcji Millennium, daje możliwość wystawienia czeku BLIK. Dzięki niemu, odbiorca czeku BLIK, ma możliwość wykonania płatności lub wypłaty środków z bankomatu do wysokości wystawionego czeku. Jest to bardzo ciekawe funkcja, o której warto wiedzieć.

Jak wysłać przelew BLIK na telefon w Banku Millennium?

Po teorii przyszedł czas na praktykę. Poniżej podpowiadamy, jak krok po kroku zlecić przelew na telefon w aplikacji Banku Millennium.

 1. Po zalogowaniu się do aplikacji klikamy na ikonę BLIK i wybieramy polecenie Przelew BLIK na telefon.
 2. Wpisujemy nazwę odbiorcy i jego numer telefonu lub wybieramy numer z listy kontaktów.
 3. Podajemy kwotę i tytuł transakcji.
 4. Klikamy Dalej.
 5. Sprawdzamy poprawność wprowadzonych danych.
 6. Zatwierdzamy przelew.
 7. Gotowe. Środki natychmiast trafią do odbiorcy.
Przelew BLIK na telefon w Millennium
Przelew BLIK na numer telefonu w Millennium
jak zrealizować przelew BLIK na telefon w Millennium

Warto wiedzieć, że do opcji przelewu na telefon można przejść także przed zalogowaniem się do aplikacji. Wystarczy kliknąć ikonę BLIK na ekranie startowym.

Przelew SORBNET w Banku Millennium

SORBNET to system, który służy przede wszystkim do rozliczeń wysokokwotowych. Działa wyłącznie w dni robocze w określonym przedziale czasowym. Środki wysłane w ten sposób docierają na docelowe konto w ciągu godziny, pod warunkiem że dyspozycja zostanie złożona przed wskazaną godziną graniczną, np. w Banku Millennium przelew należy wysłać do 15:00.

Dodatkowo w Regulaminie ogólnym Banku Millennium możemy przeczytać, że:

 • każdy przelew w kwocie równej lub powyżej 1 mln zł realizowany jest jako SORBNET;
 • odbiorcą transferu SORBNET nie może być ZUS lub Urząd Skarbowy;
 • kwotę poniżej 1 mln zł również można wysłać jako SORBNET, jednak jeśli klient nie wyrazi takiej chęci, bank zrealizuje dyspozycję w systemie Elixir.

Jak wykonać przelew SORBNET w Banku Millennium?

Nie w każdym banku klienci indywidualni mają możliwość zlecić przelew SORBNET przez bankowość elektroniczną. Czasem jedynym sposobem na skorzystanie z tego systemu jest wizyta w placówce. Taką politykę przyjął także Bank Millennium – klienci detaliczni dyspozycję przelewu SORBNET mogą złożyć jedynie w oddziale.

Jak zmienić/zwiększyć limit przelewów w Millennium Bank?

Posiadacze kont osobistych w Banku Millennium mają ustawione domyślne dzienne limity transakcji. Najczęściej są to wartości niższe niż maksymalne możliwe do wykorzystania kwoty. Na szczęście, limity przelewów da się zmienić samodzielnie w aplikacji i bankowości elektronicznej. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić.

Serwis Millenet:

 1. Po zalogowaniu się do serwisu rozwijamy menu pod swoim nazwiskiem.
 2. Wybieramy opcję Ustawienia limitów transakcji.
 3. Podajemy nowe kwoty.
 4. Zatwierdzamy zmiany.

Możemy też wybrać inną drogę. Po rozwinięciu menu wybieramy Ustawienia ogólne > Limity i zabezpieczenia > Ustawienia zabezpieczeń > Edytuj. Wprowadzamy zmiany dla wybranych limitów i zatwierdzamy.

jak zmienić limit przelewów w Millennium Bank.

Aplikacja mobilna:

 1. Po zalogowaniu się do aplikacji z menu wybieramy opcję Ustawienia.
 2. Przechodzimy do zakładki Ustawienia płatności.
 3. Klikamy Limity dzienne.
 4. Podajemy nowe wartości.
 5. Zatwierdzamy zmiany.

Jak zmienić/zwiększyć limit przelewów BLIK w Millennium Bank?

W tym przypadku ścieżka jest bardzo podobna jak dla zwykłego limity przelewów. Po zalogowaniu się do bankowości internetowej, najeżdżamy na swoje imię i nazwisko –> następnie z listy wybieramy ustawienia BLIK i limity transakcji BLIK. Ścieżka działania jak na screenie poniżej:

Jak zmienić limit przelewów BLIK w Millennium Bank?

Przelewy zagraniczne w Banku Millennium

Oferta Banku Millennium obejmuje także przelewy zagraniczne. Klienci mają do dyspozycji 2 systemy:

 • SEPA – przeznaczony do zleceń tylko w euro i wyłącznie do krajów należących do Jednolitego Obszaru Płatności w Euro;
 • SWIFT – służy do obsługi transferów w dowolnej walucie do wielu krajów na całym świecie.

Jeśli szukacie więcej informacji na ten temat, zapraszamy do lektury naszego wpisu Przelew zagraniczny w Banku Millennium. Znajdziecie w nim informacje o wysokości opłat, czasie realizacji oraz praktyczne wskazówki, jak prawidłowo zlecić taki przelew.

Bank Millennium – kiedy dojdzie przelew?

Tryb realizacji zależy przede wszystkim od rodzaju przelewu. Jeśli nie możemy czekać, najlepiej wybrać przelewy Express Elixir lub BLIK-a na telefon. Wówczas mamy pewność, że środki trafią na docelowe konto po kilkunastu sekundach (max. w ciągu 15 minut).

Trochę dłużej, bo mniej więcej godzinę idzie przelew SORBNET, o ile złożymy zlecenie w dzień roboczy przed wyznaczoną godziną graniczną (w Banku Millennium do 15:00).

Przelewy zwykłe także księgowane są wyłącznie w dni robocze. Dodatkowo czas realizacji zależy od sesji wychodzących/przychodzących w Banku Millennium i w drugim banku. Zatem przelew Elixir dotrze albo po kilku godzinach, albo w kolejnym dniu roboczym od momentu złożenia dyspozycji.

Przelewy krajowe w Banku Millennium – podsumowanie

Jak widać, oferta przelewów w Banku Millennium jest bogata. Oprócz tradycyjnych transferów Elixir dostępne są także: opcje przyspieszone – Express Elixir, BLIK na telefon, SORBNET; przelewy zagraniczne – SEPA, SWIFT oraz przelewy cykliczne – zlecenia stałe, polecenia zapłaty. Zarówno przy trybie standardowym, jak i ekspres klienci mogą wybierać między opcjami darmowymi i płatnymi.

Jednak porównując przelewy w innych bankach z rankingu kont osobistych, Bank Millennium wypada słabo pod względem limitów. Osoby, które nie chcą korzystać z aplikacji mobilnej, dziennie nie wyślą więcej niż 50 tys. zł. Oznacza to, że każdy transfer powyżej tej kwoty wymaga wizyty w placówce. Chociaż chodzi tu przede wszystkim o kwestie bezpieczeństwa, tak mocne ograniczenie może okazać się uciążliwe.

Na koniec chcemy przypomnieć, by zawsze dokładnie sprawdzać dane odbiory – szczególnie numer rachunku lub numer telefonu. To ważne, ponieważ nie każdy przelew można zatrzymać, a z pozoru mała pomyłka może oznaczać utratę pieniędzy. O tym, które transakcje da się cofnąć oraz co zrobić, jeśli nasze środki trafią w nieuczciwe ręce, pisaliśmy w artykułach: Jak cofnąć przelew i odzyskać pieniądze? oraz Jak cofnąć przelew do oszusta? Zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Do której godziny są przelewy w Millennium?

Przelewy zwykłe bank realizuje zgodnie z sesjami wychodzącymi o 8:10, 12:10, 14:30 oraz przychodzącymi o 12:00, 15:30, 17:15. Przelewy Express Elixir i BLIK na telefon księgowane są natychmiast bez względu na godzinę zlecenia. Natomiast przelewy SORBNET należy wysłać do 15:00.

Czy Millennium ma szybkie przelewy?

Tak, klienci Banku Millennium mają do dyspozycji przelewy natychmiastowe Express Elixir. W ofercie jest także przelew BLIK na telefon.

Jak zrobić przelew natychmiastowy w Banku Millennium?

Po zalogowaniu się do Millenetu klikamy przycisk Wykonaj przelew. Wypełniamy formularz przelewu. Wybieramy opcję Przelew natychmiastowy i zatwierdzamy transakcję.

Ile kosztuje przelew natychmiastowy w Banku Millennium?

Posiadacze Konta Millennium 360° za przelew natychmiastowy muszą zapłacić 9,90 zł, a użytkownicy pozostałych rachunków osobistych – 5 zł.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.5/5 (Ilość ocen: 6)
Autor artykułu
Z wykształcenia finansista. Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych i bankach. Czuwa nad merytorycznymi aspektami artykułów. Potrafi w jasny i prosty sposób wyjaśnić nawet zawiłe aspekty świata finansów. Na bieżąco śledzi nowości w świecie Fintechów i podpowiada jak najlepiej wykorzystywać funkcje poszczególnych z nich. Lubi Podróże, zainteresowany jest światem inwestycji i jest pasjonatem Lotnictwa.
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *