Bank Millennium wpłatomaty i bankomaty

0

Pojawienie się bankomatów, a potem wpłatomatów na rynku znacząco zmniejszyło kolejki do bankowych kas. Nic dziwnego, to dużo szybsze i wygodniejsze rozwiązanie. Dostępność maszyn nie jest powiązana z godzinami pracy oddziałów, a cały proces wpłaty/wypłaty trwa maksymalnie kilka minut. Przyzwyczailiśmy się do ich obecności i chętnie je wybieramy. Warto więc wiedzieć, z czym wiąże się korzystanie z tych urządzeń. Dlatego sprawdzamy, czy i które wpłatomaty i bankomaty w Bank Millennium są darmowe. Omawiamy także, m.in.: wypłaty i wpłaty BLIK-a oraz kwestię limitów limitów wybranych operacji.

Bank Millennium – wpłatomaty i bankomaty

Bankomaty i wpłatomaty to samoobsługowe urządzenia umożliwiające wypłatę/wpłatę gotówki. Zatem kiedy włożymy kartę do maszyny, jesteśmy zdani sami na siebie. Nie da się w trakcie transakcji dopytać doradcę, dlaczego coś poszło nie tak, ile kosztuje taka usługa itp. Najlepiej więc wyposażyć się w tę wiedzę wcześniej.

Dlatego w poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na temat wpłatomatów i bankomatów w Banku Millennium. Sprawdzamy:

 • które urządzenia opłaca się wybierać i jak uniknąć prowizji;
 • obowiązujące limity i jak je zmienić;
 • jak wpłacać/wypłacać gotówkę bez karty i poza bankomatem;
 • gdzie udać się z/po walutę.

Zapraszamy do lektury.

Bank Millennium – bankomaty

W pierwszej kolejności zajmijmy się kwestią bankomatów. Bank Millennium posiada ok. 432 urządzeń własnych (dane ze strony Millennium na 05.2024 r.), z których klienci mogą korzystać za darmo. Poza tym bank współpracuje z Planet Cash i Santander Bank Polska, co poszerza sieć dostępnych maszyn o prawie 6 tys. sztuk. Co ważne, posiadacze kont w Millennium mogą wypłacać u tych operatorów na preferencyjnych warunkach.  

Oczywiście po gotówkę można udać się także do innych bankomatów, np. należących do Euronetu, PKO BP itp. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że taka operacja nie zawsze będzie opłacalna, o czym więcej piszemy poniżej.  

Bank Millennium – bankomaty bez prowizji

Jak już wspomnieliśmy, Bank Millennium udostępnia klientom swoje bankomaty za bezwarunkowe 0 zł.

O prowizję bez względu na operatora maszyny, nie muszę się martwić klienci Premium. Natomiast standardowo koszt wypłaty z urządzeń należących do Planet Cash lub Santander Bank Polska to 1 zł, a z pozostałych maszyn – 5 zł. Jednak również tych opłat można uniknąć.

Przez pierwsze 2 miesiące użytkowania karty, bank nie pobiera prowizji za korzystanie ze wszystkich bankomatów. Jeśli po tym okresie nadal chcemy mieć darmowe wypłaty ze wszystkich urządzeń w Polsce, należy spełnić konkretne warunki. Są one uzależnione od rodzaju karty i wieku posiadacza. W poniższej tabeli szczegółowo opisujemy, jakie wymagania stawia Bank Millennium.

Rodzaj kartyVisa/Mastercard Millennium 360°Millennium Visa/Mastercard Konto 360°Millennium Visa Dobre KontoMillennium Mastercard DebitMillennium Visa KontoMillennium Visa/Mastercard Konto 360° (7-13 lat)Millennium Mastercard Prepaid
Urządzenia własne0 zł
Planet Cash0 zł/ 1 zł 1)0 zł/ 1 zł 2)0 zł/ 1 zł 2)0 zł/ 1 zł 3)0 zł1 zł
Santander Bank Polska
Pozostałe (w tym Euronet)0 zł/ 5 zł 1)0 zł/ 5 zł 2)0 zł/ 5 zł 2)0 zł/ 5 zł 3)5 zł5 zł
1) 0 zł – przez pierwsze 2 miesiące od wydania karty lub aktywacji płatności zbliżeniowych, a potem, jeśli zapłacimy kartą lub BLIK-iem min. 1 raz (18-26 lat) lub min. 5 razy (powyżej 26 lat)
2) 0 zł – przez pierwsze 2 mies.; a potem, jeśli zapłacimy min. 1 raz kartą lub BLIK-iem oraz w poprzednim miesiącu zapewnimy min. 1000 zł łącznych wpływów zewnętrznych na konto (w przypadku Konta Student 360° oraz Konta 360° Junior wystarczy min. 1 raz zapłacić kartą lub BLIK-iem)
3) 0 zł – dla kart do Konta Osobistego Premium

Bank Millennium nie stawia warunków dla klientów w wieku 7-13 lat. Za darmo udostępnia im bankomaty Santander Bank Polska i Planet Cash oraz maszyny własne, ale korzystanie z innych urządzeń to koszt – 5 zł. Również posiadacze karty przedpłaconej mają stałe opłaty (0 zł/1 zł/5 zł).

Co istotne warunki dla flagowego konta Millennium są zależne od posiadanej taryfy. I tak klienci starego rachunku Millennium 360° muszą zapewnić wpływ na rachunek + min. 1 transakcje kartą/BLIKiem, a użytkownicy nowego konta 360° potrzebują zrealizować min. 5 transakcji karta/BLIK. Przy spełnieniu tych warunków wypłaty ze wszystkich bankomatów są darmowe. Na tle rachunków z rankingu kont osobistych, bank Millennium plasuję się w czołówce w tej kategorii.

Konto Millennium 360° – limit wypłat z bankomatu

Jeśli chcemy wypłacić większą kwotę nowo wydaną kartą lub taką, dla której nigdy nie zmienialiśmy ustawień, możemy się mocno rozczarować. Dlaczego? Wszystkiemu „winny” jest limit domyślny. By zwiększyć bezpieczeństwo swoich klientów, banki przekazują nowe karty z ograniczeniami kwotowymi i/lub ilościowymi na poszczególne transakcje.

W Banku Millennium limit domyślny dla „plastików” wydanych do Konta Millennium 360° wynosi 2000 zł. Jak widać, nie jest to wysoka kwota. Na szczęście, można ją podwyższyć do granic ustalonych przez bank, tj. do 20 000 zł.

 Konto Millennium 360°
Visa Millennium 360°Mastercard Millennium 360°
Limit domyślny2 000 zł
Limit maksymalny20 000 zł

UWAGA! Zalecamy, by ze względów bezpieczeństwa zwiększać limity tylko wtedy, kiedy naprawdę jest to potrzebne. Dzięki temu ograniczymy straty, np. w przypadku kradzieży karty.

Jak zmienić limit wypłat w Banku Millennium?

Skoro wiemy już, że limity można zwiększać i zmniejszać w dowolnej chwili w zależności od naszych potrzeb, sprawdźmy teraz, jak to zrobić.

By zmienić limit w serwisie transakcyjnym, należy:

 1. Po zalogowaniu się do Millenetu wybrać zakładkę Moje finanse.
 2. Przejść do sekcji Karty.
 3. Przy wybranej karcie kliknąć opcję Zmień limity.
 4. Następnie klikamy edytuj i w odpowiednim polu podajemy nowe wartości.
 5. Zatwierdzić zmiany.
zmiana limity wypłat z bankomatu w bankowości internetowej Millennium

Limity dla kart da się zmodyfikować także w aplikacji mobilnej. Tu będą 2 opcje dojścia do zakładki zmiany limitów:

 • Moje finanse – Karty – Moje karty debetowe – Zmień limity i przy wybranym limicie klikamy „zmień”. Wprowadzamy nowy limit i całość zatwierdzamy.
 • Alternatywnie po zalogowaniu się do aplikacji mobilnej Millennium, scrollujemy w dół do sekcji „moje produkty”. Klikamy na produkt który aktualnie się wyświetla, po przejściu do kolejnego ekranu „przerzedzając w bok” szukamy produktu „Visa Konto 360” i przy nim klikamy „limity Karty”

Bank Millennium – limit jednorazowej wypłaty z bankomatu

Limity wypłat z bankomatu narzucane przez bank to nie wszystko. Musimy pamiętać także, że z większości bankomatów nie wypłacimy jednorazowo kwoty wyższej niż 8 tys. złotych. Jest to związane z budową maszyny – przez podajnik maksymalnie może przejść 30-40 banknotów.

Jakby tego było mało, swoje ograniczenia nakładają także poszczególni operatorzy. Dla przykładu, w maszynie Euronetu na raz wypłacimy jedynie 800 zł. Dlatego, jeśli potrzebujemy większej kwoty, a nie chcemy spędzać kilku lub nawet kilkunastu minut przy urządzeniu, lepiej wybrać bankomaty własne banku, Planet Cash lub Santander Bank Polska.

Urządzenia własnePlanet CashEuronetSantander Bank PolskaPozostałe
Limit jednorazowej wypłaty z bankomatu8 000 zł8 000 zł800 zł8 000 złZależy od operatora urządzenia

Jak obniżyć koszt wypłaty z bankomatu?

Bank Millennium specjalny pakiet wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce kieruje jedynie do klientów Prestige oraz do posiadaczy karty przedpłaconej (4,99 zł/mies.).

Na szczęście, posiadacze innych rachunków i kart, koszt korzystania z bankomatu mogą obniżyć i bez tego. Wystarczy spełnić warunki aktywności, o których pisaliśmy wyżej. Dzięki temu większość klientów banku zyskuje darmowe wypłaty z bankomatów w całej Polsce.

Natomiast, jeśli w danym miesiącu nie udało nam się spełnić warunków, kartę lepiej zamienić na telefon i kod BLIK. Wypłaty BLIK są darmowe dla wszystkich użytkowników aplikacji mobilnej banku. Jednak również w tym przypadku obowiązują limity. Domyślnie ustawione wartości dla płatności BLIK to 20 transakcji na łączną kwotę 1000 zł. Ustawienia można zmienić w Millenecie. Maksymalny dzienny limit wypłat przy użyciu BLIK-a wynosi 5 tys. złotych. Co ciekawe wypłatę możemy zrealizować nie tylko zwykłym kodem BLIK, bank swoim klientom umożliwia wystawianie czeków BLIK, które również mogą posłużyć do wypłaty pieniędzy.

Bank Millennium – wpłatomaty

Omówiliśmy już najważniejsze kwestie dotyczące wypłat gotówki w Banku Millennium. Sprawdźmy teraz, na jakich zasadach klienci tej instytucji mogą korzystać z wpłatomatów.

Bank Millennium posiada 364 wpłatomaty własne. Dodatkowo klienci mają do dyspozycji także ok. 2000 maszyn Planet Cash oraz ponad 3300 maszyn Euronetu. Warto wiedzieć, że niektóre urządzenia to tzw. recyclery, czyli bankomato-wpłatomaty. Nie da się natomiast zrealizować wpłaty u operatorów, którzy nie współpracują z naszym bankiem. Oznacza to, że klient Banku Millennium nie wpłaci gotówki, np. we wpłatomacie PKO BP.

By skorzystać z opcji wpłaty w urządzeniach Planet Cash, należy wybrać na ekranie pozycję: Wpłata na rachunek, do którego została wydana karta, a w Euronecie: Wpłata gotówki w PLN > Wpłata na konto w Banku Millennium. W obu przypadkach trzeba także potwierdzić  zapoznanie się z regulaminem usługi.

Co ważne, w Regulaminie ogólnym świadczenia usług dla osób fizycznych w Banku Millennium S.A. czytamy, że wpłacona kwota jest udostępniana na koncie natychmiast po zakończeniu transakcji, ale nie później niż w tym samym dniu roboczym. Jednak, jeśli zdecydujemy się na wpłatę w dzień wolny od pracy, pieniądze znajdą się na rachunku dopiero w najbliższym dniu roboczym. Warto uwzględnić tę kwestię, planując wydatki.

Bank Millennium – wpłatomaty bez prowizji

Korzystanie z wpłatomatów własnych banku jest darmowe dla wszystkich klientów. Natomiast prowizja za tego typu operację w maszynach Planet Cash oraz Euronet zależy od kwoty wpłat zrealizowanych w danym miesiącu kalendarzowym.

Jeśli w ciągu miesiąca wpłacimy nie więcej niż 10 tys. zł, bank nie naliczy opłaty za usługę. A jeśli przekroczymy – prowizja wyniesie 0,4%, jednak jest ona liczona nie od łącznej kwoty miesięcznych wpłat, a jedynie od nadwyżek ponad 10 tys. złotych.

Rodzaj kartyVisa/Mastercard Millennium 360°Millennium Visa/Mastercard Konto 360°Millennium Visa Dobre KontoMillennium Mastercard DebitMillennium Visa KontoMillennium Visa/Mastercard Konto 360° (7-13 lat)Millennium Mastercard Prepaid
Urządzenia własne0 zł
Planet Cash0 zł/ 0,4% wartości wpłat stanowiących nadwyżkę ponad 10 000 zł 1)
Euronet
Pozostałenie dotyczy
1) 0 zł – jeśli łączna wartość wpłat daną kartą nie przekroczy kwoty 10 tys. zł w miesiącu kalendarzowym

Wpłata BLIK w Banku Millennium

Bank Millennium to jeden z ośmiu banków w Polsce, który wprowadził u siebie wpłaty BLIK. Dzięki temu klienci banku mogą nie tylko wypłacać, ale także wpłacać gotówkę na konto bez użycia karty płatniczej. Do przeprowadzenia transakcji wystarczy telefon z aplikacją mobilną banku, w której wygenerujemy kod BLIK. Usługa jest darmowa.

Opcja jest dostępna jedynie we wpłatomatach Banku Millennium. Klienci tego banku, nie skorzystają z niej w maszynach Planet Cash i Euronetu.

Wpłaty i wypłaty gotówki poza bankomatem/wpłatomatem

Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem wpłat lub wypłat gotówki są urządzenia samoobsługowe. Atrakcyjność tej metody zwiększa także fakt, że transakcje możemy realizować nie tylko kartą, ale także telefonem. Niestety, to rozwiązanie nie zawsze się sprawdzi. Wówczas warto wykorzystać alternatywne sposoby wpłaty/wypłaty gotówki. Jakie? Oto kilka pomysłów.

Obsługa gotówkowa w oddziale

Dla przypomnienia maksymalny dzienny limit wypłat w Banku Millennium to 20 tys. zł. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy musimy pobrać z konta zdecydowanie więcej gotówki. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest wizyta w placówce.

W oddziale „od ręki” wypłacimy do 30 tys. zł. Natomiast jeśli potrzebujemy wyższej kwoty lub chcemy wypłacić gotówkę w konkretnych nominałach, fakt ten należy zgłosić co najmniej 1 dzień roboczy wcześniej. Zamówienie można złożyć w placówce w formie pisemnej lub telefonicznie.

Oczywiście w oddziale da się także wpłacić środki na konto. Co ważne, bank zastrzega w regulaminie, że przyjmując dyspozycję, ma prawo poprosić o dokumenty lub wyjaśnienia, skąd pochodzą wpłacane pieniądze.

Pamiętajmy, że za wpłatę lub wypłatę gotówki w oddziale Millennium bank pobiera opłaty. Użytkownicy Konta Millennium 360° za każdą tego typu dyspozycję zapłacą 11 zł.

Cashback

Gotówkę wypłacimy także, płacąc kartą w sklepie, na stacji benzynowej, czy w hotelu. Jest to możliwe dzięki usłudze cashback. Wystarczy, że przed opłaceniem zakupów poinformujemy kasjera, że chcemy pobrać gotówkę z konta. Wówczas kasjer doliczy nam wskazaną kwotę do rachunku (jednorazowo maksymalnie 1000 zł) i wypłaci z kasy. W Banku Millennium usługa cashback jest darmowa.

W dedykowanych artykułach na temat wpłaty i wypłaty gotówki szerzej opisujemy powyższe metody oraz zdradzamy inne mniej oczywiste lub zapomniane sposoby, np. omawiamy usługi Poczty Polskiej.

Bank Millennium – wpłatomaty i bankomaty. Jak wpłacać lub wypłacać walutę?

W Polsce tylko ING Bank Śląski, Citi Handlowy oraz Euronet posiadają urządzenia samoobsługowe przeznaczone do wpłaty lub wypłaty waluty obcej. Niestety, takich maszyn jest niewiele. Poza tym wspomniane banki udostępniają je tylko swoim klientom, a usług Euronetu nie polecamy ze względu na wysokie opłaty. Dlatego posiadaczom rachunków walutowych w Banku Millennium pozostaje wizyta w oddziale banku.

Niestety, w Millennium nie da się pobrać waluty z konta „od ręki”. Musimy zamówić każdą kwotę. Chęć wypłaty dowolnej sumy w walucie państw UE oraz do 10 tys. USD należy zgłosić 1 dzień roboczy wcześniej. W przypadku innych walut z tabeli kursowej Millennium lub kwoty powyżej 10 tys. USD zamówienie trzeba złożyć co najmniej 2 dni robocze wcześniej.

Co ważne, dla posiadaczy rachunków walutowych obsługa gotówkowa w oddziale jest darmowa.  

Bank Millennium wpłatomaty i bankomaty – bankomaty za granicą

Kolejną ważną kwestią, która zainteresuje przede wszystkim zwolenników podróży i osoby pracujące za granicą jest wypłata z bankomatów zlokalizowanych poza terytorium RP.

To dość szeroki temat, dlatego poświęciliśmy mu oddzielny artykuł. We wpisie Millennium wypłata z bankomatu za granicą i przewalutowanie znajdziecie informacje na temat prowizji, a także podpowiedzi, z których produktów najlepiej korzystać i jak zmniejszyć koszty. Zachęcamy do lektury.

Z jakich bankomatów można wypłacać bez prowizji w Banku Millennium?

W Banku Millennium bezprowizyjne są urządzenia własne banku. Dodatkowo bez opłat ze wszystkich bankomatów w Polsce można wypłacać przez pierwsze 2 miesiące użytkowania karty. Potem, by uniknąć prowizji, trzeba spełnić określone warunki. Są one zależne od karty, konta i wieku posiadacza. Dla flagowego konta 360° warunkiem realizacji darmowych wypłat ze wszystkich urządzeń jest aktywność w postaci min. 5 transakcji BLIK/Karta w poprzednim miesiącu.

Ile pieniędzy można wypłacić z bankomatu w Millennium?

Domyślny limit wypłat dla kart wydanych do Konta Millennium 360° wynosi 2 tys. zł. Limit ten można zwiększyć maksymalnie do 20 tys. zł.

W jakim wpłatomacie mogę wpłacić Millennium?

Klienci Banku Millennium mogą wpłacać gotówkę we wpłatomatach własnych banku oraz maszynach Planet Cash i Euronetu.

Ile kosztuje wpłata gotówki w Millennium?

Za korzystanie z wpłatomatów własnych Bank Millennium nie pobiera prowizji. Darmowe są także wpłaty w Planet Cash oraz Euronecie, pod warunkiem że nie przekroczymy limitu 10 tys. zł/mies. Każda nadwyżka wiąże się z prowizją na poziomie 0,4%. Natomiast obsługa gotówkowa w oddziale dla posiadaczy Konta Millennium 360° kosztuje 11 zł.

Czy wpłatomaty Euronet są darmowe dla klientów Millennium?

Klienci Millennium mogą korzystać z urządzen Euronet. Za darmo operację zrealizujemy, jeśli nie przekroczymy limitu 10 tys. zł/mies. Każda nadwyżka wiąże się z prowizją na poziomie 0,4%.

Czy w Banku Millennium można korzystać za darmo z wpłatomatów Planet Cash?

Tak, bank współpracuję z operatorem tych urządzeń. Sama operacja będzie bezpłatna, jeśli nie przekroczymy limitu 10 tys. zł/mies. Powyżej tej kwoty bank naliczy prowizje 0,4%.

Millennium gdzie można wpłacić pieniądze?

Gotówkę wpłacimy we wpłatomatach własnych oraz urządzeniach Planet Cash/Euronet. W przypadku tych operatorów zewnętrznych, obowiązuje opłata za wpłatę powyżej 10 tys. zł w danym miesiącu, prowizja wynosi 0,4% od nadwyżki. Urządzenia własne są darmowe niezależnie od kwoty wpłaty. Oprócz tego środki wpłacimy w oddziale banku (prowizja 11 zł za każdą operację).

Źródło:

Tabela opłat i prowizji dla kont założonych od 25.04.2022

Cennik karty debetowe dla umów od 01.06.2023

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.2/5 (Ilość ocen: 10)
Autor artykułu
Ukończył studia w Szkole Głownej Handlowej. Zawodowo związany z branżą farmaceutyczną od strony finansowej. Pasjonat rynków finansowych, giełdy i inwestycji. Z sukcesami pomnaża prywatne środki na Warszawskim Parkiecie. W Finhack'u dba o aspekt merytoryczny artykułów finansowych i pomaga planować przyszłe treści dla naszych czytelników.
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *