Jak za darmo wypłacić PLN/USD/EUR z konta Skrill?

2

Po serii artykułów dotyczących Paypala i wypłaty środków, na celownik bierzemy Skrill’a. Jest to kolejny pośrednik płatności internetowych, który kasuje nie małe prowizję za wypłatę środków z konta. Opłaty chyba nawet wyższe niż te na Paypalu. Całe szczęście znaleźliśmy dość prosty sposób darmowej wypłaty PLN/USD/EUR ze Skrilla. Skrill może być również ciekawą alternatywą dla rachunków zaprezentowanych w rankingu kont osobistych.

Darmowa wypłata Skrill?

Pośrednik umożliwia wypłatę środków z konta po dokonaniu weryfikacji i przejściu procedury AML. W praktyce musimy, doładować konto dowolną kwotą, załadować do serwisu zdjęcie prawa jazdy, nasze zdjęcie jak trzymamy dokument wraz z odpowiednim napisem oraz dokument potwierdzający nasz adres zamieszkania (wyciąg z konta, rachunek za prąd itp.).

Co ważne, wypłata możliwa jest w walucie konta. Walutę wybieramy podczas rejestracji i nie ma możliwości zmiany w późniejszym terminie. Jeśli wybierzemy PLN, to możemy wypłacić bez przewalutowania tylko PLN. W przypadku wybrania USD, możemy wypłacić USD itd. Na Skrill możemy założyć nawet 3 konta, każde w innej walucie. Dla każdego konta potrzebujemy osobnego nr telefonu komórkowego oraz adresu e-Mail.

Standardowa wypłata

Standardowa wypłata z konta Skrill niestety kosztuje i trwa. Przelew PLN to koszt 23,44 zł, natomiast wypłata na kartę debetową/kredytową to koszt 7,5% kwoty wypłaty. Dla przelewów walutowych jest zapewne jeszcze drożej, na potrzeby naszego testu stworzyliśmy konto w PLN. Wszystko powinno zadziałać tak samo dla innych walut.

Powyższe prowizje są szczególnie bolesne przy transferze niewielkich kwot. Na dobrą sprawę nie musimy ich w ogóle płacić, tzn. jak ktoś ma za dużo pieniędzy to droga wolna.

Darmowa wypłata PLN/USD/EUR ze Skrill’a

Darmowa wypłata jest możliwa i co najlepsze bardzo szybka. Wystarczy stworzyć darmową wirtualną kartę Skrill, której wyrobienie trwa 30 sekund. Wchodzimy do zakładki „karta Skrill”, następnie „karta wirtualna” i składamy wniosek o wirtualną kartę.

Gdy już mamy założoną kartę, jej dane możemy podjeżdżać po kliknięciu przycisku „pokaż kartę” i wpisaniu pinu naszego konta Skrill. W celu dokonania darmowej wypłaty potrzebujemy Konta Revolut, które już wielokrotnie opisywaliśmy. Sama wypłata jest bardzo prosta, dodajemy wirtualna kartę Skrill do konta Revolut i dokonujemy zasilenia konta. Następnie w aplikacji Revolut zlecamy darmową wypłatę na konto, w wybranej walucie. Jak dodać kartę do konta Revolut i zasilić konto przeczytacie w naszym artykule dotyczącym wypłaty pieniędzy z Paypala na konto.

Jak w praktyce wygląda wypłata

Gdy już dodałem wirtualną kartę Skrill do konta Revolut, mogę przystępować do działania.  Po wybraniu przycisku „dodaj pieniądze” w aplikacji Revolut, mam możliwość wybrania karty Skrill (BLC BANK) z której dokonam doładowania.

Następnie klikamy „dodaj pieniądze”, system powinien wyświetlić informację, iż karta wydaje się być prowadzona w GBP. Na pytanie Czy nadal chcesz dodać „PLN/EUR/USD” wybierz ” Tak, kontynuuj”:

To tyle, nasze konto zostało doładowane wybrana kwotą pieniędzy, co najlepsze zapłaciliśmy 0 zł prowizji. W kolejnym kroku z konta Revolut możemy wypłacić środki na nasz rachunek bankowy, operacja jest w pełni darmowa. Zamiast min. 23,44 pln, płacimy okrągłe 0 zł. Swoją drogą prowizja za przelew 23,44 zł to rozbój w biały dzień, jeszcze prowizje w okolicach 5 zł można zrozumieć. Prosimy w komentarzach o informacje zwrotną i pytania gdyby jakieś się pojawiły.

Podsumowanie

Revolut jest świetna pomocą przy unikaniu opłat naliczanych przez pośredników typu Paypal, Skrill, Transferwise itp. Pozwala oszczędzić nie małe pieniądze przy transferach gotówki, szczególnie tych zagranicznych. Jednocześnie zachęcamy do przeczytania innych artykułów dotyczących wypłaty pieniędzy z Paypala itp

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
3.9/5 (Ilość ocen: 8)
Komentarze
2 komentarzy on “Jak za darmo wypłacić PLN/USD/EUR z konta Skrill?”
 1. Anna

  Revolut blokuje konto za takie praktyki, niestety.

  Odpowiedz
  1. finhack

   za doładowanie konta z karty? Wszystko działa w granicach rozsądku, zarówno doładowanie w PLN przez kartę kredytową, doładowanie USD przed Transferwise (wypłata Paypal), jak i Skrill+Revolut. Ryzyko zablokowania konta istnieje przy większych kwotach (jak zaczniemy przerzucać po kilka tyś jednostek danej waluty). Revolut blokował też konta osobom, które regularnie doładowywały konto większymi kwotami przez kartę kredytową. Jeżeli sporadycznie doładujemy konto tym sposobem nic się nie stanie. Przy dużych lub regularnych kwotach podpadamy pod AML i jest problem.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.