Czym jest i jak działa Skrill? Jak z niego korzystać?

2

Wraz z rozwojem płatności internetowych zaczęły powstawać różne miejsca do ich dokonywania i przechowywania wirtualnych pieniędzy. PayPal nie jest jedynym portfelem internetowym, choć jest najpopularniejszy. Coraz większą popularnością cieszy się też Skrill. Korzystanie z niego jest proste, więc wybiera go coraz więcej osób. Tego typu usługi są ciekawym uzupełnieniem dla rachunków z rankingu kont osobistych. W znaczący sposób zwiększają bezpieczeństwo dokonywanych transakcji online. Czym jest Skrill, jak działa i jak z niego korzystać? Czy można zastąpić nim konto bankowe?

Co to jest Skrill i jak działa?

Skrill to portfel elektroniczny, z którego korzysta już około 40 milionów ludzi z ponad 200 krajów. Skrill ma bardzo szeroką ofertę – od wpłat i wypłat, przez kartę, aplikację mobilną aż po transakcje w kryptowalutach.

Właścicielem portfela jest spółka Skrill Limited, zarejestrowana w Wielkiej Brytanii w 2001 roku. Początkowo serwis miał nazwę Moneybookers, po czym został wykupiony przez firmę Investcorp, by w 2011 roku przyjąć nazwę Skrill. Portfel internetowy umożliwia pełną obsługę internetowych płatności oraz korzystanie z akcji i transakcji online różnego rodzaju.

Główne zalety Skrilla to proste działanie i obsługa, w tym błyskawiczne zakładanie konta. Można tu odbierać oraz przesyłać środki bez udostępnienia numeru rachunku bankowego. W Skrillu można dokonywać transakcji w 40 walutach, co pozwala na realizację płatności lokalnych w ponad 200 krajach na całym świecie. Konto Skrill można samodzielnie zasilić ze swojego konta bankowego lub otrzymywać płatności z innych rachunków zewnętrznych. Ponadto można nawet wypłacać pieniądze w bankomatach za pomocą karty debetowej Skrill oraz przesyłać je ze Skrilla na konto bankowe.

Skrill jest używany głównie do realizowania transakcji internetowych. Można z niego płacić za zakupy online czy subskrypcje, realizować płatności zarówno zewnętrzne, jak i między innymi użytkownikami Skrilla, a nawet korzystać z usług bukmacherskich czy kasyn. Bardzo atrakcyjny dodatek stanowi karta przepłacona Skrill, która umożliwia wypłaty z bankomatów oraz płacenie za zakupy w sklepach stacjonarnych bez przelewania pieniędzy na konto bankowe. Jeszcze jedną zaletą jest możliwość przechowywania kryptowalut na koncie w Skrill’u oraz handlowanie nimi.

Ile kosztuje korzystanie ze Skrilla?

Niektóre usługi w Skrillu są darmowe, ale są też płatne. Wszystko zależy od rodzaju transakcji. Cześć prowizji jest powiązana z wpłatami albo wypłatami środków. W przypadku wpłat na konto Skrill prowizje wynoszą:

  • 0% od szybkich przelewów i tradycyjnego przelewu bankowego;
  • 1% od Rapid Transferu;
  • do 2,50% od PaysafeCash;
  • do 5% od Paysafecard;
  • do 1,25% od płatności międzynarodowych.

Natomiast w przypadku wypłat środków tradycyjne przelewy bankowe również są darmowe. Płatne są pozostałe możliwości, a więc Neteller (3,49% prowizji), karta bankowa (do 3,99%), płatności międzynarodowe (25,81 zł czyli 5,50 euro) oraz wypłaty kryptowalut na konta kryptowalutowe (2%). Otrzymywanie środków jest darmowe, o ile nie ma przewalutowania. Od wysyłania środków na inny portfel Skrill obowiązuje prowizja w wysokości 2,99%.

Co ciekawe z naszym poradnikiem, możliwa jest wypłata walut EUR/USD/PLN za darmo z konta Skrill na nasz rachunek bankowy.

Konto VIP w Skrill – dla kogo?

Skrill posiada trzy oferty konta VIP. Zależą one od kwot transakcji w kwartale. Są to warianty Silver, Gold i Diamond. W wariancie Silver transakcje kwartalne wynoszą ponad 15 tys. euro, w wariancie Silver ponad 45 tys. euro, a w wariancie Diamond ponad 90 tys. euro. Warianty różnią się też od siebie limitami płatności, dodatkowymi opłatami, prowizjami czy warunkami korzystania. Wszystkie trzy warianty mają w ofercie obsługę VIP 24/7 oraz priorytetowe zasilenia bankowe. Ponadto konta Gold i Diamond mają osobistego opiekuna. Jeśli chodzi o konta wielowalutowe, w wariancie Silver można mieć więcej niż jedno konto, w Gold więcej niż dwa, a w Diamond więcej niż trzy. Oprócz tego wszystkie konta VIP posiadają dodatkowe korzyści: darmowe i bez limitu przesyłanie środków, oraz darmowe wypłaty z banku i karta prepaid Mastercard. Do tego dochodzą jeszcze atrakcyjne kursy wymiany walut z powodu niższych kosztów – dla wariantu Silver 2,89%, dla wariantu Gold 2,59%, a dla wariantu Diamond 1,99%.

Jak założyć konto w Skrill?

Założenie konta w portfelu Skrill jest bardzo proste.

  • Wystarczy na głównej stronie serwisu kliknąć opcję „Rejestracja”. Następnie trzeba podać dane osobowe – imię, nazwisko, kraj, walutę, adres e-mail i hasło do logowania. Później trzeba jeszcze uzupełnić dodatkowe dane osobowe, czyli adres, miasto, kod pocztowy oraz datę urodzenia i numer telefonu.
  • Po potwierdzeniu wprowadzonych danych na numer telefonu zostanie wysłany kod SMS. To kod weryfikacyjny, który trzeba przepisać w odpowiednie pole, a później jeszcze zabezpieczyć konto indywidualnym PIN-em sześciocyfrowym. PIN należy zapamiętać, ponieważ będzie później potrzebny do realizacji transakcji.
  • W Skrill nie ma weryfikacji tożsamości dopóki wartość transakcji nie przekroczy ustalonego przez serwis limitu. Do zwiększenia limitu weryfikacja tożsamości jest konieczna.
  • Aby to zrobić, trzeba wysłać skan dowodu osobistego oraz innego dokumentu zawierającego adres zamieszkania.
  • Logowanie do konta w Skrill też jest bardzo łatwe. Wystarczy podać adres e-mail i hasło wpisane przy rejestracji.

Aplikacja na telefon oraz karta Skrill

Skrill ma w ofercie również aplikację mobilną dostępną zarówno na smartfony z Androidem, jak i systemem iOS. Pobrać ją można w Google Play lub App Store. W aplikacji można sprawdzić stan konta, historię płatności, wysyłać i odbierać pieniądze, obserwować saldo kryptowalut oraz korzystać z wirtualnej karty Mastercard. Co ciekawe bez weryfikacji możemy zrealizować obrót na poziomie 530 USD.

Skrill ma także kartę prepaid Mastercard dostępną w wersji nie tylko elektronicznej, ale także plastikowej. Można dodać ją do innych portfeli internetowych (Apple Pay i Google Pay), płacić zbliżeniowo za zakupy w sklepach stacjonarnych, wypłacać gotówkę z konta Skrill w bankomatach oraz realizować płatności z przewalutowaniem.

Skrill ma jeszcze możliwość doładowania konta za pomocą karty Paysafecard. Wystarczy kupić tę kartę przedpłaconą w sklepie stacjonarnym, a później wpłacić na nią pieniądze. Z niej z kolei można dokonać wpłat na konto Skrill bez podawania danych rachunku bankowego. To rozwiązanie doceniają osoby, które cenią sobie anonimowość transakcji. Do momentu przejścia procesu KYC, jest to swego rodzaju anonimowe konto bankowe.

Kryptowaluty w Skrill

W Skrillu można przechowywać również kryptowaluty, a także nimi handlować. Na kryptowaluty można wymienić normalne środki trzymane na koncie Skrill. Można to zrobić na trzy podstawowe kryptowaluty, czyli Bitcoin, Litecoin oraz Ethereum. Wymienione środki można przesyłać do konta kryptowalutowego. Wystarczy najpierw wpłacić pieniądze na konto Skrill, a potem zażądać wypłaty w Portfel Krypto. Trzeba jeszcze podać kwotę oraz adres konta zewnętrznego. Oczywiście obowiązują za to odpowiednie prowizje.

Knect – program lojalnościowy Skrilla

Knect jest darmowym programem lojalnościowym udostępnianym przez Skrill wszystkim użytkownikom, którzy wyrażą zgodę na wzięcie w nim udziału. W ramach programu wszystkie transakcje i połączenia w serwisie są nagradzane punktami. Po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów można wymienić je na prezenty,  nagrody lub oferty specjalne. Aby wymienić punkty lojalnościowe wystarczy nacisnąć opcję „zrealizuj punkty lojalnościowe” w zakładce Knect.

Czy Skrill jest bezpieczny?

Skrill to w pełni legalny serwis będący własnością zarejestrowanej zgodnie z prawem firmy, która posiada odpowiednie licencje niezbędne do prowadzenia działalności finansowej. Funkcjonowanie firmy nadzorują odpowiednie organy. Sam usługa zaś posiada wszystkie niezbędne zabezpieczenia. Do tego dochodzi anonimowość transakcji dzięki braku konieczności podawania wszędzie numeru konta bankowego. Platforma działa od wielu lat na elektronicznym rynku finansowym.

Dla kogo jest Skrill?

Konto w tym fintechu dostępne jest dla każdej pełnoletniej osoby Szczególnie dobrym rozwiązaniem jest dla osób, które cenią sobie niezależność i anonimowość płatności. Jeśli transakcje są na małe kwoty, nie trzeba ich uwierzytelniać.

Skrill jest także atrakcyjny dla miłośników kasyn czy zakładów bukmacherskich. Można tu realizować transakcje bez połączenia z osobistym kontem bankowym, dzięki czemu środki są całkowicie bezpieczne. Na to, że warto z niego korzystać wskazują pozytywne opinie klientów. Pojawiają się tylko negatywne opinie na temat obsługi klienta czy niektórych wysokich prowizji.

Skrill to serwis, który cały czas się rozwija. Nie dysponuje jeszcze wieloma kryptowalutami, ale poszerza swoją ofertę i oferuje coraz to nowe rozwiązania. Niektóre prowizje mogą być wysokie dla niektórych klientów, ale są porównywalne do prowizji w bankach, przez co są do zaakceptowania.

Każdy, kto ceni nowoczesność w bankowości i finansach na pewno doceni ten portfel elektroniczny. Wciąż nie jest jeszcze tak popularny, jak PayPal, choć ma takie same funkcje, a nawet przewagę w postaci obsługi kryptowalut.

Po jakie kwocie weryfikuje konto Skrill (KYC)?

Zaraz po założeniu konta widoczny jest limit kilkuset dolarów. Weryfikacja danych użytkownika ma miejsce po wykonaniu obrotu kilkuset USD. Niestety przed dokonaniem weryfikacji część usług nie będzie dostępna.

Czy urząd skarbowy ma dostęp do Skrill?

Polski urząd skarbowy domyślnie nie ma dostępu i nie wie o naszym koncie Skrill. Na żądanie może uzyskać nasze dane i informacje o saldzie kontach, jedna wymaga to przejścia określonej procedury prawnej.

Czy urząd karbowy może zająć konto skrill?

Urząd skarbowy w ramach standardowej procedury nie może zając naszego konta w tym fintechu. Ewentualna procedura zajęcia tego rachunku jest czasochłonna i mało prawdopodobna. W celu zajęcia rachunku wymagane jest uzyskanie dodatkowego nakazu z sądu właściwego dla miejsca rejestracji spółki.

Czy komornik może zająć konto Skrill?

Pieniądze na koncie są raczej wolne od zajęć komorniczych. Ewentualna egzekucją jest możliwa po uzyskaniu dodatkowego nakazu z sądu właściwego dla siedziby spółki. Taka procedura ma miejsce niezwykle rzadko i jest bardzo czasochłonna – tym samym bardzo rzadko wykorzystywana.

Czy komornik widzi konto Skrill?

Skrill nie jest zarejestrowany w systemie Ognivo. Tym samym komornik nie wie o istnieniu rachunku.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.8/5 (Ilość ocen: 6)
Autor artykułu
Z wykształcenia finansista. Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych i bankach. Czuwa nad merytorycznymi aspektami artykułów. Potrafi w jasny i prosty sposób wyjaśnić nawet zawiłe aspekty świata finansów. Na bieżąco śledzi nowości w świecie Fintechów i podpowiada jak najlepiej wykorzystywać funkcje poszczególnych z nich. Lubi Podróże, zainteresowany jest światem inwestycji i jest pasjonatem Lotnictwa.
Komentarze
2 komentarzy on “Czym jest i jak działa Skrill? Jak z niego korzystać?”
  1. Wojciech Kowalczyk

    Jak wpłacić gotówkę na konto?

    Odpowiedz
  2. Michał

    witam..czy np..pracując w Niemczech ..pracodawca bez problemu przeleję mi wynagrodzenie na to konto..wynagrodzenie w euro

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *