Ranking Kart Kredytowych – Najlepsze kredytówki 2023 roku

1

Ranking kart kredytowych 2023

Mnogość ofert dostępnych na rynku nie ułatwia wyboru. Dlatego, w poniższym artykule chcemy prześwietlić najciekawsze propozycje kart kredytowych, zarówno te popularne jak i mniej znane. W przypadku tego produktu bankowego nie istnieje „najlepsza karta kredytowa”; ofertę należy dobrać do własnych potrzeb. Nasz wpis postaramy się podzielić na kategorie i w każdej z nich postaram się przedstawić kilka najlepszych przykładów. W naszym podejściu prześwietlamy ofertę wszystkich banków i instytucji finansowych, sprawdzimy zarówno popularne, jak i niszowe plastiki.

Wpis ma wam ułatwić wybór karty, który będzie najlepiej dopasowany  do waszych potrzeb, przy każdym typie karty podamy również naszą własną rekomendację. Nawet jeśli nie zamierzamy aktywnie korzystać z karty kredytowej, warto posiadać choć jeden tego typu produkt w swoim portfelu. Po pierwsze pozwala on na budowanie pozytywnej historii kredytowej. Po drugie przy okazji niektórych transakcji jest ona praktycznie niezbędna (np. przy wypożyczaniu samochodu). Na przestrzeni ostatnich miesięcy mieliśmy okazje dokładniej przetestować kilka ofert. Nasze spostrzeżenia na pewno znajdą się w poniższym wpisie, dlatego zachęcamy do przeczytania całego artykułu.

Jaka kartę kredytową wybrać?

Korzyści z posiadania karty kredytowej (premie)

Banki oferują bardzo ciekawe premie za założenie i/lub korzystanie z kredytów-ki. Wynika to z wysokiej dochodowości tego produktu dla banku. Niestety, większość klientów ma problem z kontrolowaniem własnych wydatków i planowaniem miesięcznego budżetu. Prędzej czy później dokonują wypłaty gotówki z bankomatu lub nie spłacają zadłużenia na czas, co powoduje naliczenie prowizji (tym samym bank zarabia, klient płaci). Jeśli masz problem z kontrolowaniem własnych wydatków, lepiej 2 razy się zastanów przed założeniem tego produktu.
Przechodząc do meritum, za założenie lub korzystanie z karty kredytowej możemy otrzymać od banku benefity. W przypadku standardowych kart kredytowych wartość premii wynosi jednorazowo od 200 do nawet 500 zł. Całkiem sporo biorąc pod uwagę warunki, jakie musimy spełnić (zwykle realizacja płatności na kwotę  od 1000 do 4000 zł). Drugą opcją są karty oferujące moneyback z dokonanych transakcji od 1% do kilku % w zależności od rodzaju punktu handlowego. Jest to ciekawa opcja dla osób posiadających stałe i regularne obroty kartą. Kolejnym typem bonusów są ubezpieczenia np. ubezpieczenie podróży, nnw, assistance itp. Oczywiście za powyższą ochronę nic nie płacimy, wystarczy że posiadamy w portfelu daną kartę kredytową. Niekiedy wystawca karty wymaga aktywacji ubezpieczeni np. poprzez opłacenie kosztów podróży dla ubezpieczenia zagranicznego. Dla podróżników banki przewidziały karty kredytowe dające wstęp do saloników lounge, darmowe priority pass,  ubezpieczeni podróży (w tym zgubiony bagaż czy opóźnienie lotu),  dodatkowo umożliwiają zbieranie mil lotniczych. Opcji jest wiele, postaramy się przedstawić najciekawsze z nich i doradzić, która ofertę wybrać.

Aktualne najlepsze promocje kart kredytowych:

Jaką Kartę kredytową wybrać (Najlepszą czy Najtańsza)

W pierwszym kroku, zanim zaczniemy czytać o dostępnych opcjach, najlepiej określić własne potrzeby. Powinniśmy zweryfikować ile i jakie operacje dokonujemy bezgotówkowo. Czy zamierzamy dokonywać płatności w walutach obcych? Jak często podróżujemy? Czy podczas podróży zagranicznych wypożyczamy samochód? Jeśli wypożyczamy samochód lub płacimy kartą kredytową za granicą, warto wybrać produkt bez prowizji za przewalutowanie. W zależności od wysokości naszego dochodu oraz wartości miesięcznych płatności realizowanych kartą, powinniśmy wybierać produkty z odpowiedniej kategorii naszego rankingu:

 • podstawowy – dochód od 1-2 tyś zł, miesięczne obrót ok. 1000 zł
 • średni – dochód od 2-7 tyś zł, wydatki powyżej 2 tyś zł
 • premium – dochód ok. 10 tyś zł, obrót najlepiej od kilku tyś zł

Udzielając odpowiedzi na powyższe pytania dużo łatwiej będzie nam dokonać wyboru odpowiedniej karty z poniższej listy. Pamiętaj, jeżeli dana karta nie będzie Ci odpowiadać, zawsze możesz z niej zrezygnować i skorzystać z innej propozycji. Po krótkim wstępie możemy zaczynać. Klikając na wybrany tytuł przejdziemy do odpowiedniej kategorii. Część kart w kategorii Premium świetnie nadaje się do wyjazdów za granicę oraz wypożyczania samochodu.

Nie ma czegoś takiego jak najlepsza karta kredytowa, wszystko zależy od potrzeb i możliwości klienta. Aby ułatwić państwu wybór, wpis podzieliliśmy na 4 typy i 3 kategorie; dodatkowo dodaliśmy informacje o kartach kredytowych oferujących cashback Miles and More. Wyjaśniając obrazowo problem rankingu – porównywanie Karty ING World Elite do Citi Simpilcity to jak porównywanie Mercedesa do roweru. Takie porównanie nie ma najmniejszego sensu, stąd podział na kategorie i typy. Mam nadzieje, że każdy znajdzie coś dla siebie. W przypadku pytań proszę o pozostawienie komentarza, chętnie doradzimy w przypadku problemów. 

Dodatkowo zachęcamy do sprawdzenia Kart Kredytowych oferujących cashback w postaci mil lotniczych Miles and More. Te kredytówki dedykowane są maniakom latania. Niestety aktualne, mBank i Diners wycofaly swoje produkty z logiem Miles & More. Czekamy na kolejnego gracza, który wypełni tą lukę.

Premia na start i tani produkt

W tej kategorii wybraliśmy 2 karty kredytowe, które oferują cykliczne promocje na start. Zwykle do zyskania jest ok. 400 zł za założenie produktu i prostą aktywność. Promocje są cykliczne i warto poczekać na ofertę, która nas zainteresuje. W przeszłości można było zyskać gotówkę, bony do wybranych sklepów czy elektronikę (głośnik, telefon itp.). Warto śledzić naszą stronę z aktualnymi promocjami.

Najlepszy produkt w tej kategorii ma BNP Paribas. Bank ten regularnie oferuje bonus za założenie plastiku i krótką aktywność, zazwyczaj bonus oscyluje w okolicach 300-400 zł. Ale to nie wszystko; karta pozwala zbierać punkty „mambonus” podczas dokonywania codziennych płatności. Każda wydana złotówka to 2 punkty, nagrodę np. bon allegro o wartości 50 zł kupimy za 15 000 punktów. Tym samym osoba wydająca kartą ok 1250 zł/m-c może kupić 2 bony o wartości 50 zł w ciągu jednego roku. Realny cashback z transakcji wynosi ok 0,66%- niby niewiele, ale w ciągu roku można zyskać całkiem spory bonus.

Zakładając kartę w promocji i spełniając warunki, w pierwszym roku nie zapłacimy prowizji za utrzymanie produktu. W kolejnym okresie opłata za użytkowanie wynosi 9 zł/m-c, jeśli nie dokonamy płatności na min. 1000 zł/m-c. Z drugiej strony prowizja za przewalutowanie transakcji to tylko 2%! Dla porównania w Citi Banku prowizja wynosi aż 5,8%! Tym samym produkt jak najbardziej nadaje się na zagraniczne wyjazdy i sprawdzi się całkiem nieźle w sytuacjach awaryjnych. Prowizja za wypłatę gotówki z bankomatów to 4,9%, min. 10 zł, czyli standardowo. Należy jedynie uważać na prowizje za wypowiedzenie karty w ciągu pierwszych 6 miesięcy posiadania, która wynosi 25 zł. Po tym okresie możemy zrezygnować z karty kredytowej BNP Paribas za darmo. Link do aktualnej promocji, dostępny w 3 akapicie naszego artykułu.

W tym roku sami testowaliśmy produkt, w sumie za wydanie 4 000 zł na przestrzeni 4 miesięcy otrzymaliśmy 450 zł w bonach do Allegro. 400 zł zostało nam wypłacone w ramach promocji, natomiast 50 zł zyskaliśmy z programu „mambonus”. Ponadto w okresie testów bank nie naliczył żadnych opłat ani prowizji.

Drugim produktem w tej kategorii jest Karta CitiSimplicity. W tym przypadku do zyskania są zwykle nagrody o wartości 400-600 zł. Promocje tej karty w rożnych wersjach są dostępne praktycznie non stop. Zwykle, aby otrzymać nagrodę wystarczy dokonać płatności kartą na ok. 2000-4000 zł w ciągu 2-3 miesięcy. Oprócz nagrody możemy dołączyć do programu priceless special, gdzie płacąc kartą zbieramy punkty wymienialne na nagrody. Dodatkowo, możemy korzystać ze zniżek u wybranych partnerów.

Plusy produktu to jego bezwarunkowe darmowe prowadzenie, wysoka nagroda na start, program utrzymania klienta i program priceless special. Niestety lista minusów jest znacznie dłuższa; bank musi odbić sobie nagrodę i darmowe prowadzenie. Prowizje przy tym produkcie są jednymi z najwyższych: za przewalutowanie zapłacimy aż 5,8%, wypłata środków z bankomatu to 8%. Co gorsza, Citibank pobiera prowizje za doładowanie Revoluta kartą Citisimplicity (również  8%).

Sam już 3-krotnie próbowałem zrezygnować z karty kredytowej CitiSimplicity, ale za każdym razem otrzymałem ofertę ” na zatrzymanie”. Za zrezygnowanie z wypowiedzenia bank dawał mi 100 zł za wydanie 1000 zł w ciągu 2-3 miesięcy. Dlatego kartę mam dalej w portfelu, ale używam jej tylko do wygenerowania wymaganego obrotu celem otrzymania nagrody utrzymaniowej.

Obecne premie za założenie produktu i aktywność oscylują na poziomie nawet do 600 zł. Link do najnowszej promocji dostępny w trzecim akapicie.  Dodatkowo bank wprowadził prowizje za prowadzenie produktu 12 zł/m-c. Warunkiem zwalniającym z opłaty jest dokonanie transakcji na min. 1000 zł/m-c. Powyższe zmiany prawdopodobnie wynikają z obniżki stóp procentowych i spadku dochodowości tego produktu.

Podsumowanie Kategorii Darmowa karta z premią

Karta Kredytowa od BNP Paribas jest bardzo przyzwoita; wysoki bonus na start, dobry cashback i sensowne prowizje. Jeżeli szukamy tego typu produktu – to warto, nic lepszego w tej kategorii nie ma. Z tym, że na promocje będziemy musieli poczekać (dostępna cyklicznie). Z drugiej strony mamy Citi Simplicity – w pełni darmowa, wysoki bonus na start, dobra oferta utrzymaniowa i…. to tyle. Produkt ze względu na prowizje i opłaty jest drogi, Citibank własnie na prowizjach odbija sobie darmowość produktu i bonus na start. O ile karta BNP nadaje się do dalszego użytku po okresie promocji, to Citi banku nie polecamy. Nie jeden użytkownik naciął się np. na prowizje za doładowanie Revoluta, która wynosi bagatela 8 %!!

Stały cash-back od transakcji Kartą Kredytową

Jeśli jesteś lub chcesz być posiadaczem karty kredytowej z logiem Mastercard to praktycznie wszystkie banki oferują dostęp do programu „Priceless Special”. Korzystając świadomie z programu jesteśmy w stanie uzyskać cashback na poziomie ok. 1 %. Więcej o programie Priceless Special na stronie Mastercard. Dla kart Visa mamy trochę inny program „Visa Oferty”, szczegóły sprawdzicie na stronie Visa.

Jednak w tym akapicie sprawdzimy oferty bankowych cash-back’ów. Przeglądając propozycje instytucji finansowych znaleźliśmy kilka ofert, które mogą zainteresować zakupoholików. Do zyskania jest do kilku procent u wybranych partnerów, przy czym karty kierowane są do zwykłych użytkowników (łatwe zwolnienie z opłaty za prowadzenie produktu). Do zyskania zwykle jest kilkaset złotych w skali roku.

W tej kategorii naszym zdaniem najkorzystniej z banków wypada Millennium, ze względu na prosty i przejrzysty produkt z sensownym cashbackiem. Do zyskania zwrot w wysokości 5% w wybranych sklepach, przy czym maksymalna wartość cashbacku została ograniczona do 760 zł w ciągu jednego roku. Dodatkowo, bank oferuje cykliczną promocję, gdzie możemy otrzymać 300 zł za założenie produktu i aktywność w 3 kolejnych okresach rozliczeniowych. Produkt nic nas nie kosztuje, o ile wykonamy co najmniej 5 transakcji kartą/m-c, w przeciwnym przypadku opłata za prowadzenie to 7,99 zł/m-c. Podsumowując ofertę:

 • Korzyści: 200 zł na start, cashback 5% u wybranych partnerów przy czym maksymalnie 760 zł/rok. Do wyboru mamy 2 wersje karty Impresja (zwrot m.in Empik, Apart, Sephora, Smyk, Zara, Bershka, Massimo Dutti itp) lub ALPHA (Apart, Sephora, Empik, Leroy Merlin, Intercars, Travelplanet.pl).
 • Koszt prowadzenia: 0 zł w przypadku min. 5 transakcji/m-c, w przeciwnym razie 7,99 zł/m-c
 • Najważniejsze prowizje: Wypłata gotówki 3,99% min. 9,99 zł, dodatkowa prowizji za przewalutowanie transakcji 2% (transakcji zostanie przeliczona po tabeli), 3% prowizji min. 7 zł za transakcje dokonane w kasynach, totalizatorach sportowych itp. gry losowe itp. (czyli płacąc za totolotka kartą zapłacimy prowizje!)

Szczegóły karty i tabela opłat i prowizji dostępna na dedykowanej stronie banku: Millennium Impresja lub Millennium Alpha

Calikiem niezły produkt ma również Santander, gdzie do zyskania również mamy 760 zł/rok. Tym razem cash back otrzymujemy za dany typ zakupów, nie musimy płacić w konkretnych sklepach. Niestety, zwrot za płatności jest niższy i wynosi od 1-3%, (3% restauracje i fastfoody, 2% stacje paliw i 1% obiekty sportowe i rekreacyjne). Jeszcze do połowy 2019 zwrot za płatności wyglądał trochę korzystniej (1% cash backu otrzymywaliśmy za zakupy spożywcze, a nie obiekty sportowe i rekreacyjne).  Trzeba w miarę aktywnie korzystać z karty celem uniknięcia opłaty za prowadzenie. Podsumowując ofertę;

 • Korzyści: Cashback do 760 zł/rok (ok. 63 zł/m-c). 3% zwrotu za płatności w restauracjach i fastfoodach, 2% na stacjach paliw i 1% w obiektach sportowych.
 • Koszt prowadzenia: W pierwszym roku należy wykonać min. 10 transakcji w ciągu pierwszych 3 miesięcy. W kolejnych latach musimy wykonać min. 10 transakcji/m-c.
 • Najważniejsze prowizje: Wypłata gotówki 4% min. 10 zł, prowizja za przewalutowanie transakcji 2,8%.

Szczegóły karty, tabela opłat i prowizji dostępna na dedykowanej stronie banku: Karta kredytowa Santander 1|2|3

Ostatni oferta z najmniejszym cashbackiem to TurboKarta od Santander Consumer Bank, gdzie do zyskania mamy maksymalnie 30 PLN/m-c (360 zł/rok). Zwrot za płatności wynosi 3% dla transakcji na stacjach paliw oraz 1% za pozostałe zakupy. Karta jest prowadzona za darmo pod warunkiem wydania min. 1000 zł/m-c (w przeciwnym razie opłata 4,9 zł/m-c). Prowizje za wypłatę z bankomatu to 6%, prowizja za przewalutowanie to 1,26%-2,52% (w zależności od waluty). Oferta ogólnie jest przeciętna, ale napisaliśmy o niej ze względu na cashback 1% za dowolne transakcje kartą. Dla niektórych klientów, może to być dobra oferta. Produkt możecie założyć na stronie Santander Consumer Bank –TurboKarta Kredytowa

Podsumowanie Karty kredytowe z Cashbackiem

Dwie pierwsze karty prezentują bardzo podobny poziom, niestety na rynku brakuje innych sensownych ofert w tej kategorii. Jeżeli jesteśmy zainteresowani tego typu produktem warto przekalkulować, gdzie i ile kupujemy. Pozwoli nam to wybrać odpowiednią dla nas Kartę Kredytową, oferta obu banków jest bardzo zbliżona (podobne prowizje i taki sam cashback). Trochę gorzej wypada TurboKarta, ale z drugiej strony oferuje 1% cashback’u dla dowolnych płatności.

Jaka karta kredytowa (darmowe przewalutowanie/bez zaświadczeń)

W tej kategorii przedstawimy kilka ciekawych produktów oferujących m.in darmowe przewalutowania, nie wymagających zaświadczeń (bez badania BIKu). Produkty w tej części rankingu będą ciekawą propozycją na wyjazd zagranice (np. do USA), przydadzą się podczas wypożyczania samochodu (dobre kursy walutowe). Przedstawimy produkty dla osób mających problem z wykazaniem dochodu i bez zdolności kredytowej, również bez badania BIKu.

Pierwszą propozycją są karty oferujące darmowe przewalutowanie, czyli idealnie nadające się do zagranicznych podróżny czy wypożyczania samochodu. Pozycja tak naprawdę obowiązkowa w portfelu podróżnika, duża część wypożyczalni samochodów wymaga opłacenia depozytu (kaucji) i należności za najem jedną kartą kredytową. O ile depozyt jest zwroty i nic nie stracimy na kursie walutowym, to opłata za najem w przypadku zwykłej karty kredytowe zostanie przeliczona po bardzo niekorzystnym kursie. Przy płatności 200-300 euro tracimy od 20 nawet 30 złotych na niekorzystnym przeliczeniu i prowizjach. W pojedynczych przypadkach opłata za paliwo na stacji czy za przejazd autostradą może być dokonana jedynie kartą kredytową. To tylko kilka przykładów kiedy tego typu plastik jest nam praktycznie niezbędny. Propozycje kart ułożymy ze względu na cenę i prowizje. Ponadto zachęcamy do sprawdzenia kart z kategorii Premium i Ekskluzywnych, gdzie darmowe przewalutowanie transakcji jest standardową korzyścią. Niektóre banki z kategorii premium (np. PKO BP, oferuje bezpośrednie przewalutowanie na PLN po kursach organizacji płatniczej).

Ważne! O ile bank nie pobierze prowizji za przewalutowanie, to transakcja w walucie innej niż np. EUR zostanie przeliczona na EUR po kursach instytucji płatniczej (VISA/Mastercard), następnie z EUR bank przeliczy transakcje na PLN po kursach z Tabeli bankowej. W ten sposób banki rozliczają transakcje w walutach obcych, korzystając z poniższych kart ograniczamy koszt opłat średnio o połowę. Normalnie byśmy otrzymali przewalutowanie po tabeli bankowej + prowizje nawet kilka %.  Do płatności zagranicznych polecamy Revoluta ( o nim w dalszej części wpisu) lub PEAKO konto Przekorzystne (całe przewalutowanie bez prowizji po kursie Mastercard).

Alior Bank karta kredytowa Mastercard TU i Tam to najciekawsza propozycja w tej kategorii z bez-prowizyjnym przewalutowaniem. Transakcje w EUR, USD, GBP są przeliczane bez prowizji po tabeli bankowej. Transakcje w innych walutach zostaną przeliczone po kursach Mastercard na USD, następnie bank przeliczy transakcje po tabeli bankowej. Bank jednocześnie oferuje CashBack 1% do transakcji dokonanych w walutach obcych (max 75 kwartalnie, 300 rocznie). Dzięki temu zwrotowi kurs wymiany jest całkiem akceptowalny. Najważniejsze koszty:

 • Koszt: 19 zł/m-c, zwolnienie z opłaty w przypadku obrotu 1 500 zł/m-c
 • Prowizje: Wypłata z bankomatu 5% min. 10 zł, przelew z rachunku karty kredytowej 5% min. 10 zł

Strona poswiecona karcie kredytowej Aliora.

Podobnych kart na rynku mamy jeszcze kilka, niestety już nie oferują cashbacku, więc kurs wymiany będzie gorszy. Jednocześnie waluta rozliczeniowa może być inna (np. EUR), przy czym mechanizm przewalutowania działa w analogiczny sposób jak w Aliorze. Poniżej informacje o kartach:

 • Karta kredytowa Santander Mastercard World – Waluta rozliczeniowa EUR (transakcje walutowe przeliczane na EUR, następnie kurs z tabeli bankowej). 210 zł rok lub 17,5 zł/m-c, warunek zwolnienia w 1 roku to 10 transakcji kartą w ciągu 3 pierwszych miesięcy. W 2 roku należy wykonywać 10 transakcji/m-c, aby karta była darmowa. Wypłata gotówki z bankomatu lub przelew z rachunku karty to koszt 4% min. 10 zł. Nie jest źle.
 • Kredytówka mBank Mastercard Intensive – Waluta rozliczeniowa EUR. Karta kosztuje 400 zł /rok, warunek zwolnienia z opłat to obrót 30 000 zł/rok. Jest droższa od karty Santandera czy Aliora. Warto jednocześnie zerknąć na tabele bankową wybranych banków, w przypadku tych dwóch instytucji kursy powinny być na podobnym poziomie.

W tej kategorii mamy bonus, czyli kartę z limitem kredytowym od Twisto. Może nie zachowuję się ona jak typowa karta kredytowa, ale pakiet korzyści jest naprawdę ciekawy. Produkt możemy założyć bez zaświadczeń (o zatrudnieniu), bez BIKu itp. Wystarczy wypełnić ankietę, wysłać przelew weryfikujący i otrzymujemy limit kredytowy do 10 000 zł. Plusem tego produktu są przewalutowania bez prowizji po kursie organizacji płatniczej (tym samym kurs minimalnie gorszy od Revoluta). Dodatkowo możemy korzystać z programu cashbacku. Wiecej informacji znajdziecie w naszych artykułach Twisto opinie i informacje o karcie i Twisto Cashback.

Ranking Kart Kredytowych Premium (ubezpieczenia, saloniki, fast track)

W tym akapicie będziemy mieć styczność z produktami z półki średniej i premium, niestety część produktów w tej kategorii zarezerwowana jest dla wybranych klientów (należy spełniać określone kryterium dochodowe). Jednocześnie karty tego typu wydawane są z wyższym limitem kredytowym zwykle od około 5 tyś złotych. Całe szczęście w tej kategorii konkurencja jest już większa i mamy z czego wybierać. Poniższe Karty Kredytowe oprócz ubezpieczenia oferują np. darmowe saloniki Lounge (na czym polega usługa pisaliśmy przy okazji Testu Diners Club), Usługę Concierge, Bezpłatne przewalutowanie transakcji. Ustalając kolejność w naszym rankingu kart kredytowych, w głównej mierze wzięliśmy pod uwagę cenę do jakości. Przy czym cena dla tych produktów to wartość wymaganego obrotu niezbędna do „darmowości” produktu. Ponadto dokładnie sprawdziliśmy zakres i wartość oferowanego ubezpieczenia (wyłączenia, suma ubezpieczeniowa, warunki uruchomienia itp.)

W przypadku Kart Kredytowych w tej kategorii suma ubezpieczeniowa wynosi zwykle do kilkuset tysięcy złotych. W niektórych przypadkach może być ona niewystarczająca, o ile ubezpieczenie 400-500 tyś zł przy podróżach po Europie czy na bliski wschód wystarczy, to dla wyjazdów np. do USA może nie wystarczyć. Poniżej przedstawiamy przykładowe koszty leczenia celem zobrazowania tego problemu:

 • Koszt transportu medycznego z zagranicy – nawet 250 tyś zł (transport z Azji, USA czy Afryki)
 • Dzień hospitalizacji nawet kilkanaście tyś zł.(Monaco -12,5 tyś zł,USA -7,8 tyś zł,  ZEA – 2,5 tyś zł)
 • Złamanie nogi w Kanadzie, leczenie oraz transport do kraju – 200 tyś zł
 • Zawał serca na Wyspach Kanaryjskich – 150 tyś zł
 • Koszt leczenia zawału w USA – 440 tyś zł

Podsumowując dla wyjazdów po Europie, do Afryki, na bliski Wschód czy do Azji suma ubezpieczeniowa na poziomie 500 tyś zł powinna być wystarczająca. Dla podróży do USA, w pojedynczych przypadkach może to być za mało.  Na sumy ubezpieczeniowe na poziomie 100-200 tyś zł nawet nie ma co patrzeć, chyba że dla bliskich podróżny.

Karta Kredytowa Visa Platinium od Santander’a – najkorzystniejsza w swojej kategorii ale…. dostępna dla wybranych (bank wymaga dochodu netto na poziomie 10 000 zł/m-c). Jednak w praktyce majać konto w Banku, wystarczy dochód netto na poziomie 5-7 tyś zł.  Bank podczas badania naszej zdolności kredytowej, będzie wymagał dokumentów potwierdzających osiągany dochód. Co ciekawe jeśli mamy konto w Santanderze, bank może zaoferować nam tą kartę na podstawię wpływu wynagrodzenia na konto oraz obrotów (wystarczy niższy dochód). Aby sprawdzić czy mamy tę kartę dostępną, wystarczy w aplikacji mobilnej wejść w zakładkę „oferta” następnie „karta kredytowa”, podczas wnioskowania należy zawnioskować o limit co najmniej 10 tyś zł. Jeżeli chcemy otrzymać kartę, a nie mamy konta w Santanderze, warto je założyć korzystając z naszego rankingu kont osobistych i skorzystać z aktualnej promocji na start. Po założeniu ROR, najlepiej przenieść nasze wynagrodzenie, aby system banku automatycznie zbadał nasza zdolność kredytową i zaproponował karty kredytowe. Przechodząc do samej karty Santander Platinium, w pakiecie korzyści otrzymujemy 4 darmowe wejścia/rok  do Saloników Lounge (my i ewentualnie osoba towarzysząca), usługę Concierge, dostęp do usługi Visa Luxury Hotel Collection. Cały pakiet wraz z ubezpieczeniem otrzymujemy za darmo w przypadku min. 10 transakcji/m-c. Te same warunki zwalniające z opłaty co dla karty 1|2|3, a pakiet korzyści dużo lepszy. Szczegóły oferty:

 • Ubezpieczenie: Dla podróżny zagranicznych – Leczenie i assistane 200 tyś zł, ubezpieczenie bagażu, leczenie stomatologiczne do 1,5 tyś zł, NNW do 100 tyś zł. Przy czym ubezpieczenie obejmuje nas plus osoby towarzyszące (do 3 osób – nie musi być rodzina). Ubezpieczenie nie działa w przypadku uprawiania sportów wysokiego ryzyka zgodnie z OWU. Dla podróży do tańszych krajów czy po Europie ubezpieczenie będzie wystarczające, do USA z sumą ubezpieczenia 200 tyś zł nie ma co nawet próbować (prosta hospitalizacja potrafi kosztować ponad 50 tyś USD). Ubezpieczenie mogłoby być trochę wyższe, ale przy cenie tego produktu i tak jest bardzo dobrze. Ubezpieczeniem jesteśmy objęciu w przypadku opłacenia jakiegoś kosztu wyjazdu kartą (np. biletu,wynajęcia samochodu, hotelu itp). W praktyce wystarczy zapłacić za hotel np. na bookingu.  Dodatkowe informacje – ubezpieczenie w podrózy
 • Dodatkowe korzyści: 4 darmowe wejścia do Saloników Lounge/rok (wartość premii -ok. 500 zł), Usługa Concierge oraz Visa Luxury Hotel Collection
 • Koszt produktu: W pierwszym roku należy wykonać min. 10 transakcji w ciągu pierwszych 3 miesięcy. W kolejnych latach musimy wykonać min. 10 transakcji/m-c. Jesli nie wykonamy transakcji koszt produktu to 42 zł/m-c. Biorąc pod uwagę łatwość uzyskania zwolnienia, jest to najtańsza karta w tej kategorii.
 • Wybrane prowizje: Wypłata gotówki 4% min. 10 zł, przewalutowanie transakcji 2,8%.

Więcej o produkcie na stronie Banku – karta kredytowa Santander. Na stronie banku znajdziecie tabele opłat i prowizji, OWU i inne przydatne dokumenty.

Karta Kredytowa Mastercard Platinum od PKO BP, to naprawę dobra oferta. Już sama nazwa brzmi prestiżowo, a znaczek Platinium będzie przyciągał wzrok ekspedientek w sklepie. W pakiecie otrzymujemy usługę Concierge, darmowe przewalutowanie transakcji i ubezpieczenie dla Ciebie i twoich bliskich. Produkt otrzymujemy za darmo w przypadku wygenerowania obrotu na poziome 60 000/rok. Co przy dwuosobowej rodzinie jest dość proste do spełnienia. Szczegóły oferty:

 • Ubezpieczenie: Dla podróżny zagranicznych – Leczenie i assistance 400 tyś, OC w życiu prywatnym 1,2 mln zł, dodatkowo ubezpieczenie bagażu, obsługa prawna czy ubezpieczenie NNW w kraju do 100 tyś zł. Ubezpieczenie obejmuje posiadacza karty oraz osoby bliskie (partner/partnerka/żona/mąż/dzieci itp.). Przy czym suma ubezpieczeniowa jest wspólna dla wszystkich osób podróżujących. Ubezpieczenie nie działa w przypadku wyczynowego uprawiania sportu czy sportów ekstremalnych. Warunki ubezpieczenia są bardzo dobre, jedynie można się przyczepić do średniej sumy ubezpieczenia (400 tyś zł). Z OWU wynika, iż ubezpieczeniem jesteśmy objęci od momentu wyrobienia karty. Nie musimy go aktywować poprzez opłacanie kosztów podróży itp. (jest to najlepsze ubezpieczenie w tej kategorii).  Dodatkowe informacje – ubezpieczenie w podróży
 • Dodatkowe korzyści: Darmowy pakiet Conciage, Darmowe przewalutowanie transakcji (transakcje będą przeliczane po kursie Mastercard na PLN, bardzo korzystna opcja).
 • Koszt produktu: 0 zł – gdy średni obrót w miesiącu wynosi 5 000 zł, 125 zł/rok – gdy średni obrót w miesiącu wynosi 2 500 zł, w pozostałych przypadkach 250 zł/rok.
 • Wybrane prowizje: Wypłata gotówki 3%, wypłata gotówki za granicą – 0%

Więcej o produkcie na stronie Banku – karta kredytowa PKO BP. Na stronie banku znajdziecie tabele opłat i prowizji, OWU i inne przydatne dokumenty.

Karta Kredytowa Diners Club Lot (wycofany z 30.06.2022) – jest to trochę inny typ oferty, możemy mieć dużo więcej za dużo mniej, ale są pewne warunki. Karta Diners Club w tej wersji kosztuje 350 zł/rok, ale już kilka razy była dostępna na promocji, gdzie pierwszy rok otrzymywaliśmy za darmo. Sami mieliśmy okazję przetestować kartę w związku z tego typu ofertą. Warto śledzić nasz fan page na Facebooku i zakładkę aktulane promocje , gdzie wrzucamy tego typu oferty. Wraz z kartą otrzymujemy bardzo szeroki wachlarz usług: Ubezpieczenie, 5 darmowych wejść do saloników Lounge, Fast track na lotniskach, cashback w postaci mil lotniczych (1 mila za każde wydane 5 zł). W przypadku uzyskiwania wysokich obrotów na karcie możemy zostać zwolnieni z opłaty rocznej za ten produkt. Szczegóły oferty:

 • Ubezpieczenie: Dla podróżny zagranicznych – Leczenie i assistance 300 tyś, OC w życiu prywatnym 1 mln zł, obsługa prawna, opóźnienie podróżny. Ubezpieczenie obejmuje nas i osoby bliskie (max 3 dodatkowe osoby). W przypadku tego ubezpieczenia otrzymujemy ochronę dla chorób przewlekłych (np. cukrzyca), co nie jest standardem! Niestety dla standardowej karty musimy dokonywać aktywacji przed każdą podróżą (PKO BP nie musimy tego robić). Szczegóły dotyczące aktywacji dostępne w naszym artykule.
 • Dodatkowe korzyści: 5 darmowych wejść do saloników (warunek aktywności), Fast Track i możliwość zbierania mil Miles & More (1 mila za każde 5 pln).
 • Koszt produktu: 0 zł – pierwszy rok w przypadku promocji lub 350 zł bez promocji. W kolejnym roku opłata 350 zł/rok i możliwość uzyskania zwolnienia po negocjacji na infolinii (odpowiednie obroty na karcie)
 • Wybrane prowizje: Wypłata gotówki 5%, ręczna aktywacja ubezpieczenia 12 zł/m-c lub 67 zł jednorazowo. Prowizja za przewalutowanie (po tabeli – realnie 3-5%)

O karcie pisaliśmy wielokrotnie i na promocji można ją otrzymać za darmo w pierwszym roku – naprawdę warto. Konkretne dane dotyczące karty Dinerc Club Lot i jej funkcji znajdziesz w naszym artykule. Dodatkowo sprawdź nasz test karty Diners Club Lot.

Podsumowanie Kategorii Rankingu Kart Kredytowych Premium

W tej kategorii wybór jest prosty jak masz dochód na poziomie kilku tyś netto wybierasz kartę Santandera – nie ma lepszej. Jak nie masz wystarczającego dochodu, ale aktywnie korzystasz z karty kredytowej wybierasz Platynę od PKO BP – najwyższa suma ubezpieczeniowa. Gdy jesteś biedny i nie płacisz kartą, czekasz na promocje Diners Club, aby wyrobić ją na rok za darmo (aktualnie czekamy na podobny produkt od jakieś instytucji – z logiem Miles & More). Dzięki temu masz dobre ubezpieczenie, ale musisz je aktywować. Dostajesz 5 wejść do saloników, ale musisz „aktywnie” korzystać z karty. Dodatkowo, otrzymujesz fast track i możesz łatwo zbierać mile Miles and More. Najkorzystniej w tej kategorii wypada Santander, gdzie cena do jakości jest fenomenalna. Z drugiej strony najlepiej można „przycebulić” z kartą Diners Club. Oczywiście inne banki mają podobne produkty w swojej ofercie, jednak naszym zdaniem nie dorównują one powyższym opcjom. Poniżej przedstawiamy, krótki opis:

 • Millennium Visa Platinium – Koszty leczenia i Assistance -200 000 zł (wymagana aktywacja -jak w Santanderze), Conciage. Koszt prowadzenia 0 zł – w przypadku min. 5 transakcji/m-c. Produkt nie jest zły, zakres dodatkowych korzyści jest słabszy niż u konkurencji, ale wystarczy 5 transakcji/m-c i całość otrzymujemy za darmo. Szczegóły oferty, ToiP, OWU itp. na stronie Banku- Millennium.
 • PEKAO Mastercard Platinium – Koszty leczenia i Assistance -200 000 zł, Concierge, Saloniki Lounge (płatne 32 USD/wejscie, lipa straszna). Koszt prowadzenia 500 zł/rok – zwolnienie z opłaty w przypadku obrotu na poziome 36 tyś zł/rok. Jednym słowem nędzna oferta. Szczegóły oferty, ToiP, OWU itp. na stronie Banku- PEAKO.
 • ING Mastercard PlatiniumBrak ubezpieczenia, Concierge, Darmowe saloniki Lounge (Priority Pass). Wymóg dochodu 10 000 netto, Darmowe prowadzenie w przypadku obrotu na karcie 12 500 zł/miesięcznie (w przeciwnym wypadku opłata 600 zł/rok). Niestety ING ma tragiczną ofertę.

Najwyższa półka w Rankingu Kart Kredytowych (World Elite)

Karty z tej kategorii nie są dostępne dla przeciętnego zjadacza chleba, chociaż część banków oferuje łatwiejszy dostęp do produktów typu World Elite. Średni roczny koszt prowadzenia karty z tej półki to 800-900 zł, warunek zwalniający z opłat to mniej więcej obrót na poziomie 100 000 zł/rok. Jednak wszystkie banki ograniczają dostęp do produktu jedynie klientom z kręgu Private Banking lub Wealth Management (i to często na zaproszenie). W przypadku tych kart musimy się liczyć z wymogiem posiadania aktywów na poziomie od 200 tyś do 1 mln zł i dochodami netto powyżej 10 000 zł.

Jeżeli należymy do wąskiego grona klientów, możemy liczyć na sporo korzyści. Pakiet ubezpieczeń z sumą ubezpieczeniowa na poziomie kilku mln EUR, nielimitowane wejścia do Saloników Lounge (dla nas + pakiet darmowych wejść dla osoby towarzyszącej), Concierge, pomoc w nieprzewidziany sytuacjach, darmowe przewalutowanie transakcji, brak opłaty za wypłatę z bankomatu. Co do samej ochrony ubezpieczeniowej to czy otrzymamy 3,5 mln EUR, 7 mln EUR czy 30 mln PLN nie ma dużego znaczenia. W tym przypadku 99,99% szkód nie przekroczy tego typu sumy ubezpieczeniowej. Dla poniższych ubezpieczeń ważniejszy jest zakres (np. ochrona w przypadku amatorskiego uprawiania sportów czy jakiekolwiek wyłączenia).

Praktycznie wszystkie banki oferują podobny zakres usługi dla kart typu World Elite, poniżej w tabeli przedstawimy sumę ubezpieczenia, warunki saloników, warunki zwolnienia. Co ciekawe, wszystkie produkty oferują darmowe przewalutowanie transakcji czy darmowe wypłaty z bankomatów (krajowych/zagranicznych). Dodatkowo, na dole opisaliśmy trochę szerzej ofertę ING (naszym zdaniem najciekawsza) i Santandera (zwycięzca Forbes). W tabeli nie dodaliśmy oferty PEKAO (szczegóły u doradcy), Noble Bank (szczegóły u doradcy i wątpliwa reputacja), Lion’s Bank (Marna sytuacja finansowa Idea Banku – właściciela). Opis do tabeli: Ubezpieczenie – ta kolumna dotyczy sumy ubezpieczeniowej na koszty leczenia, czyli najważniejsze kwestii. Większość banków oferuje bardzo szerokie i dobre ubezpieczenie. Saloniki – dotyczą wejść dla głównego posiadacza karty. Saloniki Os. tw – dotyczą wejścia osoby towarzyszącej. Wydanie karty/Roczna opłata – pierwsza liczba dotyczy opłaty za wydanie karty, natomiast roczna opłata to opłata w pierwszym roku i kolejnych latach. Warunek zwolnienia – warunek jaki musimy spełnić, aby być zwolnionym z opłaty rocznej. W tym przypadku opłata za wydanie w BNP Paribas, Alior i mBanku i tak jest pobierana (zgodnie z ToiP).

BankUbezpieczenieSalonikiSaloniki (os. tw)Wydanie karty/Roczna opłataWarunek zwolnieniaInformacje
ING3 mln EURNielimitowane20 darmowych wejść/rok0 zł/2 000 złKlient Private/Wealth ManagmentStrona Banku
PKO BP30 mln PLNNielimitowane32 USD/wizyta0 zł/800 złObrót 11 tyś/m-cStrona Banku
Santander3,5 mln EUR20 wizyt/rok20 wizyt/rok (jeden limit)0/1 500 złObrót 90 tyś/rokStrona Banku
BNP Paribas7,5 mln EURNielimitowane150 zł/wizyta1000 zł/1000 złObrót 84 tyś/rokStrona Banku
mBank7,5 mln EURNielimitowane100 zł/wizyta900 zł/900 złObrót 90 tyś/rokStrona Banku
Alior Bank100 tyś EURNielimitowane150 zł/wizyta890 zł/890 złObrót 120 tyś/rokStrona Banku
Citi Bank7,5 mln EURNielimitowane30 USD/wizyta0 zł/1000 złB.DStrona Banku

Karta Kredytowa World Elite od ING Banku -Karta dostępna dla klientów z segmentu Private Banking/Wealth Managment lub osób, które zgromadziły 1 mln zł aktywów lub zainwestowały 200 000 zł. Otrzymanie karty jeszcze w miarę realne, wystarczy zainwestować równowartość małego mieszkania w dużym mieście. Wraz z karta otrzymujemy świetne ubezpieczenie, saloniki Lounge, Concierge i wiele więcej. Karta i jej prowadzenie jest darmowe dla klientów Private Banking/Wealth Managment oraz osób posiadających 1 mln aktywów lub inwestujących 200 000 zł. Jest to chyba najlepsza oferta, nie trzeba wykonywać żadnego obrotu, transakcji itp. Tu brawa dla ING za podejście.

 • Ubezpieczenie: Koszty leczenia i Assistance -3 mln EUR, ubezpieczenie wkładu własnego w wypożyczanym samochodzie, amatorskie uprawianie sportu, opóźnienia lotu, utrata bagażu, koszty rezygnacji itp. itd. Ubezpieczenie obejmuję posiadacza plus ewentualnie osoby towarzyszące. Przy tego typu kartach oferta ubezpieczeniowa jest mocno zbliżona.
 • Dodatkowe korzyści: W pakiecie darmowe Priority Pass(saloniki) dla posiadacza, dodatkowo otrzymujemy 20 darmowych wejść dla osoby towarzyszącej, Concierge.
 • Koszt produktu: 0 zł, gdy jesteśmy klientem Private Banking/Wealth Managment lub spełniamy warunek aktywów (1 mln zł aktywów lub 200 000 zł inwestycji).
 • Wybrane prowizje: Brak, darmowe przewalutowania, wypłaty z bankomatów oraz przelewy z rachunku karty kredytowej.

Więcej o produkcie na stronie Banku – karta kredytowa ING.

Karta Kredytowa World Elite od Santander Bank – Niestety karta dostępna wyłącznie na zaproszenie banku (dla klientów Private Bankingu). Creme de la creme, o ile ciężko ją otrzymać to darmowe utrzymanie wydaję się relatywnie proste. Wystarczy 90 tyś zł obrotu rocznie, aby otrzymać świetne ubezpieczenia, 20 darmowych wizyt w salonikach KeyLounge, a do tego wszystkiego usługę Lifestyle Managera.

 • Ubezpieczenie: Koszty leczenia i Assistance -3,5 mln EUR, NNW -350 tyś EUR, do tego obsługa prawna, opóźnienie podróży, ubezpieczenie wkładu własnego w wypożyczanym samochodzie itp. Dodatkowo ubezpieczenie działa w przypadku uprawiania sportów wysokiego ryzyka (windsurfing, kitesurfing itp.). W przypadku naszej hospitalizacji ubezpieczenie pokrywa koszt podróżny i zamieszkania dla członka rodziny. Bank wymaga od nas aktywacji ubezpieczenia poprzez opłacenie jakiegoś kosztu podróży kartą. Ubezpieczenie działa na całym świecie, a jego zakres jest naprawdę szeroki.  Dodatkowe informacje – ubezpieczenie w podrózy
 • Dodatkowe korzyści:W pakiecie otrzymujemy 20 darmowych wejść do saloników KeyLounge dla nas i osób towarzyszących (jeden limit). Do tego Lifestyle Manager (concierge), darmowe wifi w podróżny (boingo), Program World Elite MasterCard Privileges Europe.
 • Koszt produktu: 0 zł, gdy nasz roczny obrót kartą wyniesie 90 000 zł, w przeciwnym przypadku 1500 zł/rok.
 • Wybrane prowizje: Brak, darmowe przewalutowanie i wypłaty z bankomatów 🙂

Więcej o produkcie na stronie Banku – karta kredytowa Santander.

Podsumowanie Kategorii Rankingu Kart Kredytowych Ekskluzywnych

Chyba najciekawsza kategoria rankingu, większość kart oferowana jest jedynie klientom Private Banking/Wealth Managment. W tej kategorii pod każdym względem wygrywa ING, bardzo szerokie ubezpieczenie dla posiadacza i osób towarzyszących, nielimitowane wejścia do saloników dla właściciela plastiku, 20 wejść/rok dla osób towarzyszących. Dodatkowo darmowe przewalutowania i wypłaty z bankomatów (standard dla tego typu karty), ale ING poszedł o krok dalej i oferuje darmowe przelewy z rachunku karty (u konkurentów koszt kilku %). Prowadzenie karty za darmo dla klientów Private Banking/Wealth Management, w praktyce 1 mln aktywów lub 200 tyś zł zainwestowane (ten drugi warunek w miarę osiągalny). Niestety ,konkurencja wymaga obrotu na karcie celem zwolnienia z opłaty rocznej (obrót 80-120 tyś zł/rok jest standardem), w ING ma takich wymagań. Na drugie miejsce zasługuje PKO BP, którego oferta jest całkiem ciekawa. W trzeciej kolejności wybrałbym Santandera (zwycięzca rankingu Forbes), tu chyba trochę niezasłużone zwycięstwo (oferta zdecydowanie gorsza od ING).

Jedna oferta zasługuje na szczególnie negatywne wyróżnienie -Alior Bank, w tym przypadku trochę współczuję klientom. Oferta bardzo droga 890 zł za samo wydanie karty! Do tego 890 zł/rok i warunek zwalniający w postaci obrotu na poziomie 120 tyś zł/rok (najwyższy wymóg w zestawieniu, razem z PKO BP). W zamian otrzymujemy ubezpieczenie z sumą kosztów leczenia na poziomie 100 tyś EUR, gdzie konkurencja oferuje od 3,5-7,5 mln EUR. Niestety bankierzy w melonikach w ogóle się nie popisali.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.6/5 (Ilość ocen: 33)
Autor artykułu
Ukończył studia w Szkole Głownej Handlowej. Zawodowo związany z branżą farmaceutyczną od strony finansowej. Pasjonat rynków finansowych, giełdy i inwestycji. Z sukcesami pomnaża prywatne środki na Warszawskim Parkiecie. W Finhack'u dba o aspekt merytoryczny artykułów finansowych i pomaga planować przyszłe treści dla naszych czytelników.
Komentarze
1 komentarz on “Ranking Kart Kredytowych – Najlepsze kredytówki 2023 roku”
 1. Mariola Piotrkowska

  Osobiście widzę sporo korzyści korzystania z kart kredytowych. Jednakże wolę korzystać z produktów typu Axi Card, niż np. wchodzić w długi proces uzyskania karty w banku. Zależy mi na szybkości. Axi to sprawna i zaufana firma, którą mogę polecić każdemu 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *