Nasza Opinia o karcie kredytowej Diners Club Lot

6

Diners Club Lot czy warto?

UWAGA! Diner nie jest już dostępny w Polsce. Obecnie PEAKO oferuje karty kredytowe w programie Miles & More. Polecamy zapoznanie się z tą ofertą.

Do założenia karty kredytowej Diners Club Lot przekonała mnie promocja, w której 1 rok prowadzenia produktu otrzymałem za darmo (zamiast 350 zł). Jeżeli mamy możliwość założenia karty w promocji, to w mojej opinii jak najbardziej warto to zrobić! Przez okres tych kilku miesięcy miałem okazje przetestować praktycznie wszystkie funkcje karty m.in. ubezpieczenie, darmowe wizyty w salonikach lounge na lotniskach, możliwość zbierania mil oraz system obsługi karty. Moją opinią na temat Diners Club Lot chciałbym się podzieli, ponieważ jest to dość skomplikowany produkt. Choć pewne kwestie były pozytywnym zaskoczeniem to nie obyło się bez lekkiego zawodu. Konkretne dane dotyczące karty Dinerc Club Lot i jej funkcji znajdziesz w naszym artykule.

Obecnie najbardziej opłacalną opcją jest karta Premium Vintage, przy opłacie 800 zł rocznie otrzymujemy do 10 wizyt w salonikach/rocznie oraz wyższe sumy ubezpieczenia. W przypadku ubezpieczenia nie musimy dokonywać manualnej „aktywacji”, jak ma to miejsce w przypadku standardowej oferty Diners Club Lot. Najlepszą rzeczą w tej ofercie jest możliwość wyrobienia 3 kart dodatkowych np. dla żony, brata, siostry itp. W typ przypadku każda z tych darmowych kart ma osobny limit 10 wejść do saloników oraz ubezpieczenie. Jeśli rozłożymy opłatę na 4 osoby to każdy użytkownik zapłaci 200 zł/rocznie. Ta opłata zwróci się po jednej podróży i wejściu do saloniku 🙂

Ubezpieczenie Diners Club

Ubezpieczenie podróżny Diners Club to dla mnie największy atut tej karty kredytowej. Niestety nie mogę się osobiście wypowiedzieć o jego działaniu, ponieważ nie miałem żadnej szkody. Aktywacja produktu była szybka i prosta, wystarczył jeden kontakt z infolinią Diners Club i ubezpieczenie miałem aktywne na okres podróżny. Aktywacja ubezpieczenia ma miejsce poprzez opłacenie kosztu podróży (bilety, zapłaty za hotel czy kupna paliwa w przypadku podróży samochodem). Alternatywnie możemy dokonać aktywacji poprzez telefon na infolinie (koszt 67 zł za każda aktywacje). Szczegóły ubezpieczenia Diners Club zostały omówione we wcześniejszym artykule, tam uzyskacie informacje o sposobach aktywacji, sumie ubezpieczenia itp. Suma i zakres ubezpieczenia powinny być wystarczające w przypadku większości podróżny turystycznych.

Diners Club saloniki lounge

Posiadacze karty kredytowej Diners Club Lot otrzymują 5 darmowych wejść do saloników typu lounge w ciągu jednego roku kalendarzowego. Warunkiem uprawniającym do darmowego wejścia jest dokonanie obrotu 1 000 zł na karcie w okresie 30 dni poprzedzających wizytę w saloniku. W praktyce jeżeli nie uda nam się dokonać całego wymaganego obrotu, zawsze możemy wypłacić brakującą kwotę w bankomacie (płacąc 5% prowizji). Realizacja 1 000 zł obrotu poprzez wypłatę z bankomatu to koszt 50 zł. W moim przypadku zaraz przed wyjazdem zrobiłem rożnego rodzaju zakupy na kwotę 1 000 zł, dzięki czemu przez następne dwadzieścia kilka dni, mogłem wykorzystać do 5 darmowych wizyt w salonikach lounge. Podczas mojej wycieczki skorzystałem z 3 darmowych wejść m.in. w Warszawie, Sao Paulo i Rio De Janeiro.

Samo wejście do saloniku wygląda w następujący sposób. Sprawdzamy na stronie Diners Club, z których lotniskowych saloników możemy skorzystać. Udajemy się do danego saloniku lounge i okazujemy kartę Diners Club Lot. Następnie podpisujemy oświadczenie, ze korzystamy z wejścia i wchodzimy do środka. Dana wizyta jest rozliczana w ciągu 3 miesięcy (pojawi nam się obciążenie i uznanie na wyciągu na kwotę 100 zł, jeżeli spełniamy warunki do darmowego wejścia).

Saloniki lounge wygląd

Co do samych saloników łounge, jest to usługa dość mocno podnosząca komfort podróżowania. W środku możemy za darmo się napić (soki, słodkie napoje, piwo, wino, mocniejsze alkohole), coś zjeść (przekąski i ciepłe dania), wziąć prysznic lub po prostu odpocząć na wygodnych fotelach/sofach. Najlepiej wybierać saloniki lounge, które nie podlegają konkretnej linii lotniczej (nie mają jej w nazwie). Jest to szczególne dobra opcja przy długich przesiadkach lub w przypadku opóźnień lotów.

Mile Miles and More od Diners Club

Za prawie każde 5 zł wydane karta kredytową Diners Club Lot otrzymamy 1 punkt. Możemy je wymienić w stosunku 1:1 na mile w programie Miles and More. Są pewne wyjątki, punktów nie otrzymamy za transakcje na stacjach paliw, w kasynach lub przy doładowaniu portfeli internetowych (np. Paypal). Tu mam jeden drobny zarzut, o ile kasyna i portfele internetowe są zrozumiałem, to za wykluczenie operacji dokonanych na stacjach paliw ode mnie duży minus. Wymiana punktów Diners Club na mile Miles and More odbywa się poprzez kontakt z infolinią lub zlecenie automatycznej wymiany co miesiąc. Punkty wymieniane są w paczkach po 500 lub wielokrotność tej liczby.

Obsługa bieżąca karty kredytowej Diners Club

Niestety nie mam tu dobrej informacji, interfejs do logowania i obsługi karty kredytowej jest tragiczny. System wygląda jak z wczesnych lat 90, dodatkowo jest mało czytelny, a jego funkcjonalność jest mocno okrojona. Po zalogowaniu możemy jedynie sprawdzić ostatnie wyciągi, zaksięgowane operacje, liczbę punktów Diners Club oraz bieżące zadłużenie. Niestety nie mamy możliwości sprawdzenia blokad na karcie, niezaksięgowanych operacji, pozostałego limitu zadłużenia itp. Jest to najgorszy system jaki spotkałem, nie polecam go nikomu (szczególnie osobom, które nie posiadały wcześniej żadnej karty kredytowej).

EDIT: W ostatnim czasie system logowania został zaktualizowany, wygląd jest lepszy. Jednocześnie Diners Club poprawił funkcjonalność interfejsu, duży plus za rozwój produktu.

diners club logowanie

Cała sytuacje nieznacznie poprawia bardzo dobra infolinia. Kontakt odbywa się szybko i bezproblemowo, obsługa jest rzeczowa i pomocna. Bez problemu uzyskamy odpowiedz na nurtujące nas pytania lub uzyskamy pomoc dotyczącą aktualnych spraw.

Akceptacja karty kredytowej Diners Club

W Polsce karta jest akceptowana w 75% punktów handlowo-usługowych. A jak to wygląda w praktyce? Nie jest na pewno ani bardzo dobrze, ani bardzo źle. Kartą nie zapłacimy w praktycznie żadnym sklepie internetowym. Jeżeli chodzi o punkty handlowo-usługowe, w moim przypadku w około 20% płatności otrzymywałem odmowę ze strony terminalu płatniczego. Dodatkowo występują sporadyczne problemy z płatnościami zbliżeniowymi (Pay-pass). Jako karta dodatkowa Diners Club spełni swoje zadanie.

Update 01.2022 ponownie testowaliśmy akceptowalność karty, w przypadku punktów stacjonarnych akceptowalność jest na poziomie 85-90%. Kartą zapłacimy m.in w Biedronce, Lidlu, Auchan, Mc Donalds, na Stacjach Paliw (Orlen itp.), sklepach osiedlowych, restauracjach itp. Karta jest akceptowalna przez następujące systemy: Elavon Financial Services, eService Sp. z o.o., First Data Polska SA, SIX Payment Services, Polskie ePłatności SA, Pekao SA, Kapsch. Odmowy były praktycznie rzadkością. Jedynie miałem problem w przypadku płatności online

Podsumowanie (opinia) o karcie Kredytowej Diners Club

Mam lekko mieszaną opinie na temat Diners Club Lot. Z jednej strony Saloniki Lounge i świetne ubezpieczenie podróżny. Z drugiej strony tragiczny system obsługi karty i problemy z jej akceptacją. Jeżeli mamy możliwość założenia karty na rok za darmo(w jakiejś promocji), to się to naprawdę opłaca. W moim przypadku samo ubezpieczenie podróży kosztowałoby ponad 300 zł (saloniki dodatkowe 300 zł). Po tym kilku-miesięcznym teście, nie jestem pewien czy zdecyduje się w kolejnym roku korzystać z karty (opłata 350 zł/rok). W przypadku jej darmowego prowadzenia, na pewno zostałaby ona w moim portfelu. Produkt się opłaca, jeżeli często podróżujemy poza granice EU (przynajmniej dwa raz do roku), wtedy realnie oszczędzamy na ubezpieczeniu. Gdyby Diners Club zwiększył liczbę punktów, które akceptują kartę kredytowa oraz unowocześnił system online do jej obsługi, byłby to świetny produkt (nawet za cenę 350 zł/rok). W pełnej cenie produkt jak najbardziej polecam podróżnikom, chociaż sam mam lekki niedosyt. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat kart kredytowych, warto przeczytać nasz poradnik.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
Zostaw ocenę!
Autor artykułu
Ukończył studia w Szkole Głownej Handlowej. Zawodowo związany z branżą farmaceutyczną od strony finansowej. Pasjonat rynków finansowych, giełdy i inwestycji. Z sukcesami pomnaża prywatne środki na Warszawskim Parkiecie. W Finhack'u dba o aspekt merytoryczny artykułów finansowych i pomaga planować przyszłe treści dla naszych czytelników.
Komentarze
6 komentarzy on “Nasza Opinia o karcie kredytowej Diners Club Lot”
 1. Andrzej

  To co napisałeś odnosi się tylko do posiadaczy kart mBank Miles & More, którzy aktywnie z nich korzystali w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed zakończeniem współpracy mBank z Miles & More.
  A ja pisałem o ogólnych warunkach przepadania mil, o które zresztą pytała DANUTA. Zwykłym użytkownikom kart Diners Club żadne mile nie zostały przedłużone.

  Odpowiedz
 2. Andrzej

  Zaczną tracić ważność mile uzbierane na Twoim koncie Miles & More – wszystkie te które trafiły na konto dawniej niż 3 lata. Te mile utracą ważność na koniec trwającego kwartału, chyba że je wykorzystasz na darmowy bilet albo upgrade.

  Odpowiedz
 3. Danuta

  Witam,
  szukałam w regulaminie programu ale nie bardzo umiem zrozumieć co się dzieje, jeśli w danym miesiącu nie przelejemy na swoje konto milowe 500 pkt DC. Mile tracą swoją „nieprzepadalność” – ale które mile? Wszystkie zebrane do tej pory w ramach kart DC?
  Z góry dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz
 4. Dorota

  W związku z zakończeniem programu kart mBank M&M pojawiła się promocja m.i.n umożliwiająca anulowanie opłaty rocznej za kartę w przypadku osiągnięcia obrotu rocznego w wysokości 36.000,00 PLN. Zastanawiam się czy na obrót na karcie składają się wszystkie transakcje na karcie – bez wyjatku?
  Nie jeste również pewna co się dzieje jeśli w danym miesiącu nie uda nam się przelac 500 pkt DC – mile tracą swoją „nieprzepadalność” – ale które mile – wszystkie zebrane do tej pory w ramach DC?
  I czy doładowywania karty Revolut traktowane są jako „doładowanie portfeli internetowych”?
  Dziękuję za odpowiedź

  Odpowiedz
  1. finhack

   revolut jest praktycznie wszedzie wyłaczony. Ogolnie Diners to inny typ karty (to nie VISA ani MASTERCARD). Jego akceptowalność jest duzo niższa, z doswiadczenia ok 40-50% punktów akceptuje diners’a.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *