Karty Kredytowe w programie Miles and More – Pekao

30

Wydawaj i zarabiaj

W ostatnich latach testowaliśmy i używaliśmy wszystkie oferowane na polskim rynku karty kredytowe dające możliwość zbierania mil w programie Miles & More. Oferta Diners Club i mBanku pozwoliła na zebranie ponad 100 tyś mil Miles & More. Wartość jednej mili to około 1 euro centa, tak więc ilość zebranych mil przekracza 4000 zł. W programie Kart Kredytowych oprócz mil, możemy również otrzymywać inne benefity w postaci darmowego ubezpieczenia w podróży czy bezpłatne wejścia do saloników lounge na lotniskach. Aktualna oferta Pekao wypada bardzo dobrze na tle historycznych propozycji Diners Club i mBanku.

Mile w programie Miles and More

Największym plusem posiadania mil w programie Miles and More jest możliwość ich wymiany na bilety lotnicze.  Warto jednakże wiedzieć, że kupując bilet za mile będziemy musieli pokryć gotówką koszt podatków. W związku z powyższym najbardziej opłacalną jest ich wymiana na loty poza Europę, ze względu na dopłaty do podatków.

W ofercie promocyjnej za bilet do Stanów Zjednoczonych lub Azji zapłacimy od 25 do 35 tys. mil plus podatki, w kwocie od 600 zł w górę. Na stronie programu Miles and More możemy sprawdzić aktualne promocje milowe.

Linie lotnicze Lot w okresach co poniedziałek proponują na swojej stronie loty za mile, w których podróż w obie strony w obrębie Europy kosztuje 10 000 mil, a lot w dwie strony do USA to koszt 25 000 mil. Oczywiście oprócz mil należy pokryć koszt podatków (np. w podróży do Los Angeles około 600-700 zł). Aktualne promocje Lot-u sprawdzimy na stronie.

W przypadku promocyjnych lotów innych linii, okazje milowe dostępne są pod tym adresem. Najlepiej sprawdzać na samym początku miesiąca, ponieważ wtedy dodawana jest nowa oferta na kolejny miesiąc i pula biletów jest największa.

karta kredytowa Miles and More PEAKO – oferta standardowa

Jest to korzystna oferta dla osób aktywnie używających kart debetowych lub kredytowych. Opłaca się ona w przypadku miesięcznych obrotów powyżej 3 000 zł. Cashback z transakcji biorąc pod uwagę wartość mil wynosi ok. 1%. Jest to całkiem dobry wynik, ponieważ w przypadku karty kredytowej Pekao oprócz mil Miles & More możemy zbierać punkty w bezcennych chwilach Mastercard, otrzymać zwrot za zakupy czy zwrot za paliwo. Tym samym realny cash back przekroczy 1%.

Oferta karty kredytowej w programie Miles & More od Pekao jest o tyle ciekawsza od historycznych propozycji, że do wyboru mamy szereg kart kredytowych. Poniżej prezentujemy porównanie produktów z oferty standardowej. W dalszej cześć przedstawimy propozycje dla klientów private Bankingu.

Karta KredytowaPekao Pakiet StandardPekao Pakiet ZłotyPekao Pakiet Platynowy
Opłata za wydanie 0 zł0 zł0 zł
Opłata miesięczna za utrzymanie0 zł19 zł 39 zł
Zwolnienie z opłaty 2 tys. obrotu miesięcznie3 tys. obrotu miesięcznie
Mile za transakcje20 zł = 1 mila10 zł = 1 mila6 zł = 1 mila
Ubezpieczenie podrózybrakdo 100 000 złdo 200 000 zł
Ubezpieczenie zakupów1 000 zł3 000 zł6 000 zł
Ubezpieczenie transakcji online1 000 zł3 000 zł6 000 zł
Fast TrackNieTakTak
Delay Pass – Saloniki Lounge Brakużytkownik+ 4 osoby tw.*użytkownik+ 4 osoby tw.*
Ochrona milTakTakTak
Zwrot za zakupy w InternecieBrak20 zł / msc30 zł / msc
*W przypadku opóźnienia lotu otrzymujemy za darmo wejście do saloników lounge dla nas i 4 osób towarzyszących

Najbardziej opłacalny jest pakiet platynowy, posiada on najszerszy wachlarz usług oraz najlepszy przelicznik wydatków na mile. Trochę może odstraszać potencjalna opłata 39 zł / msc w przypadku braku obrotu na poziomie 3 tyś zł / msc. Jednak kartę zakładamy po to by nią płacić i zbierać mile. Jeśli nam zależy tylko na ochronie posiadanych mil, to można wybrać darmową wersje karty kredytowej. W każdym innym przypadku, jedyną sensowną ofertą jest karta platynowa. W dalszej części artykułu opiszemy wybrane usługi dla powyższych kart kredytowych Miles & More.

Ubezpieczenie dla karty kredytowe Pekao Miles and More

Oprócz ubezpieczenia zakupów i transakcji online, do karty w pakiecie złotym i platynowym otrzymujemy ubezpieczenie podróżny. Co istotne jest ono aktywne od momentu aktywacji karty i bank przedłuża je w cyklach miesięcznych. Na plus brak potrzeby aktywacji, ubezpieczenie jest aktywne od momentu rozpoczęcia podróżny (opuszczenia domu/miejsca zamieszkania w celach turystycznych) do jej zakończenia. Jedna istotna kwestia, pakiet złoty obejmuje jedynie właściciela karty, natomiast pakiet platynowy obejmuje swoim zakresem również jedną osobę towarzyszącą. Poniżej prezentujemy sumy ubezpieczeniowe i zakres:

Pakiet ZłotyPakiet Platynowy
Ubezpieczenie Kosztów leczenia100 000 zł200 000 zł
Ubezpieczenie NNW100 000 zł200 000 zł
Assistance pakiet Sportbrak2 000 zł
Ubezpieczenie OCbrak200 000 zł
Sporty wysokiego ryzyka*brakzawarte w pakiecie
Zakres terytorialnyPolska (organizowane wyjazdy) i Świat (każdy typ wyjazdu)Polska (organizowane wyjazdy) i Świat (każdy typ wyjazdu)
*sporty wysokiego ryzyka oraz rekreacyjne uprawianie narciarstwa i snowboardu.

W przypadku ubezpieczenia, różnica to nie tylko sumy ubezpieczeń, ale również sam zakres. Pakiet Platynowy posiada istotnie szerszy zakres ochrony ubezpieczeniowej i obejmuje również naszego towarzysza/towarzyszkę podróżny (niekoniecznie rodzinę).

Sam zakres ubezpieczenia jest typowy dla tego typu produktów:

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia – Pobyt w szpitalu, wizyty lekarskie, koszty leczenia, hospitalizację, transportu do szpitala, leczenie stomatologiczne (nagłe incydenty do 1 000 zł kosztów), leczenie związane z ciąża (do 32 tyg.) itp. Dodatkowo w ramach assistance, o ile wymaga tego nasz stan mamy transport medyczny do kraju. W pakiecie platynowym zakres również obejmuje uprawianie narciarstwa czy snowbordu. Co ciekawe przypadku problemów, zakres asisstance np. obejmuje nawet zwrot pieniędzy za niewykorzystany karnet (do 500 zł).
 • Ubezpieczenie NNW – obejmuje śmierć ubezpieczonego, za uszczerbek na zdrowiu nic nie dostaniemy
 • Ubezpieczenie OC – Standardowy zakres powiązany z ubezpieczeniem powyżej, co ciekawe ubezpieczenie obejmuje np. również amatorskie latanie dronami do 5 kg.

To podsumowanie potwierdza już wcześniejsze wnioski, najbardziej sensowny jest pakiet platynowy. Wyższe sumy ubezpieczenia czy szerszy zakres to istotna różnica względem złotej karty.

Zakres oraz OWU dostępne poniżej:

Zakres ubezpieczenia dla Kart Kredytowych PEKAO w ramach Miles & More

OWU PZU dla Karty Kredytowej Pekao w pakiecie Miles & More

Przydatne dokumenty

Karty kredytowe Pekao pozostałe usługi

Oprócz powyższych ubezpieczeń wraz z kartą zyskujemy dostęp do szeregu ciekawych usług. Krótki opis każdej z nich poniżej:

 • Ubezpieczenie zakupów – polega to na ubezpieczeniu przedmiotów zakupionych przy użyciu karty w zakresie kradzieży bądź zdarzenia losowego. Przedmioty są ubezpieczone przez okres 180 dni.
 • Ubezpieczenie płatności internetowych – ubezpieczenie to działa jak chargeback. W przypadku odstąpienia od umowy i braku zwrotu środków czy nie otrzymania towaru, ubezpieczyciel pokryję szkodę do wysokości sumy ubezpieczeniowej.
 • Delay Pass – W sytuacji opóźnionego lotu o min. 60 min możemy skorzystać za darmo z Saloników Lounge na lotnisku. Pakiet obejmuje nas plus maksymalnie 4 osoby towarzyszące. Z usługi możemy korzystać wielokrotnie, nie ma limitów. Rejestracje lotu i zgłoszenie po darmowe wejścia zrealizujemy na dedykowanej stronie Mastercard
 • Zwrot za zakupy w Internecie – otrzymamy 2% zwrot za zakupy w Internecie, maksymalnie 20/30 zł/msc w zależności od pakietu karty.
 • Program bezcenne chwile Mastercard – otrzymaj od 3 do 5 pkt za każde wydane 50 zł

To główne i najważniejsze korzyści oferowane wraz z kartą kredytową PEKAO. Oczywiście oprócz tego, tak jak wspomnieliśmy. Możemy zbierać mile Miles & More, otrzymujemy Fast Track na lotnisku dla lotów lotem czy zyskujemy ochronę mil lotniczych.

Pekao Karta Kredytowa Miles and More – oferta Private Banking

Oprócz powyższych kart, możliwość zbierania mil mają klienci korzystający z usług Private Bankingu. Tu oferta jest jeszcze korzystniejsza. Zarówno standardowe karty kredytowe jak i te z oferty Private Bankingu prezentowaliśmy w rankingu kart kredytowych. W ofercie bankowości prywatnej mamy do wyboru następujące produkty, są one dostępne jedynie dla klientów Private Bankingu PEKAO:

Karta KredytowaPekao Visa InfinitePekao Mastercard World Elite
Opłata za wydanie 0 zł0 zł
Opłata roczna za utrzymanie1 200 zł900 zł
Zwolnienie z opłaty 60 tys. obrotu 60 tys. obrotu
Mile za transakcje5 zł = 1 mila5 zł = 1 mila
Ubezpieczenie podróży6.5 MLN EUR7.5 MLN EUR
Ubezpieczenie OC0.5 MLN EUR1.5 MLN EUR
Ubezpieczenie rezygnacji z podrózy10 000 EUR18 750 EUR
Priority Pass Saloniki (użytkownik)Nielimitowane darmoweNielimitowane darmowe
Priority Pass Saloniki (os. tw.)32 USD/wejścieNielimitowane darmowe*
Ochrona milTakTak
Inne usługiConcierge, inne ubezpieczeniaConcierge, inne ubezpieczenia (bagażu, zakupów,
*dla jednej osoby, każda kolejna płatna 32 USD/wejscie

Oferta Pekao jest solidna, jedyny minus że dotyczy tylko wybranych osób (wąskiego grona klientów Private bankingu). Jeśli mamy tylko możliwość, najlepiej skorzystać z możliwości założenia karty Pekao Mastercard World Elite. Ten produkt polecaliśmy w naszym rankingu kart kredytowych jeszcze przed wprowadzeniem dodatkowego programu zbierania mil Miles & More.

Karty kredytowe Pekao Miles and More – Przewalutowanie

Skoro sama karta jest dla podróżników, polecamy zapoznanie się z potencjalnymi kosztami transakcji w walutach obcych. Całość opisaliśmy w artykule płatność kartą Peako za granicą. Dodatkowo wszystkim klientom polecamy konto osobiste od Pekao, które prezentujemy w rankingu kont osobistych. W przypadku korzystania z karty Przekorzystnej, otrzymujemy bezprowizyjne przewalutowania dla transakcji w walutach obcych po kursach Mastercard i Visa. W efekcie koszt takie operacji zamyka się w 0,5% prowizji i jest to porównywalny, a nawet czasem korzystniejszy sposób płatności niż popularny Revolut.

Karta kredytowa Pekao Miles and More Opinie

Naszym zdaniem jest to oferta warta uwagi. Na polskim rynku to jedyna kredytówka w ramach programu Miles & More. W pakiecie platynowym, łącząc wszystkie programy Miles & More, Bezcenne chwile i zwrot za zakupy internetowe możemy liczyć nawet na kilku % cash back. Co ważne jest jest to oferta okresowa, tylko stała. Oprócz tego sensowne ubezpieczenia oraz Delay Pass. Jednym słowem od banku możemy otrzymać szeroki wachlarz ciekawych usług.

Jedynym „kruczkiem” jest kosz prowadzenia produktu na poziomie od 19 zł/ msc w pakiecie złotym do 39 zł /msc w pakiecie platynowym. Warunki zwolnienia nie są wygórowane, wystarczy od 2 000 zł do 3 000 zł miesięcznego obrotu. Lepiej by było, gdyby opłata i zwolnienie z niej było rozliczane w okresach rocznych, a nie miesięcznych. W obecnym scenariuszu może mieć miejsc sytuacja, gdzie w danym miesiącu nie wykonamy wymaganego obrotu (np. wyjedziemy na wakcje). Dla takiego podejścia od nas minus dla PEKAO. O ile opłata vs swiadczone usługi jest na zrozumiałym poziomie, to forma zwolnienia z opłaty nam się nie podoba.

Pozostałe opłaty za używanie produktu są na porównywalnym poziomie co u konkurentów, należy uważać na spłatę karty w terminie czy operację gotówkowe/szczególne. Czyli standard dla kart kredytowych.

Karta kredytowa Miles and More Pekao – podsumowanie

Analizując ofertę Pekao, najkorzystniejszym produktem wydaję się być wariant platynowy karty. Cena do ilości świadczonych usług wypada najlepiej. Chociaż, jeśli nam zależy na samej ochronie mil lotniczych Miles & More to możemy wybrać wersję darmową – Standard. W przypadku produktów premium, gdy mamy tylko taka możliwość warto zamówić wariant karty World Elite. Oprócz karty kredytowej polecamy również konto osobiste, ułatwi to obsługę tego produktu, choć nie jest konieczne do zamówienia karty kredytowej. Do konta osobistego możemy zamówić kartę Przekorzystną, gdzie przewalutowania transakcji w walutach obcych wykonywane są po kursach Visa/Mastercard bez dodatkowej prowizji.

Przydatne dokumenty:

Regulamin zbierania Mile Miles & More z kartą kredytową PEKAO

Regulamin Kart Kredytowych PEKAO

TOiP Kart Kredytowych PEKAO

Czy doładowanie Revoluta kartą kredytową PEKAO jest płatne?

Tak, będzie to transakcja szczególna, której koszt w zależności od pakietu wynosi od 3% do 7%. Tym samym taka operacja traktowana jest podobnie jak przelew internetowy czy wypłata pieniędzy z bankomatu.

Jak długo czeka się na kartę kredytową PEKAO?

Zgodnie z informacją przy zakładaniu produktu, czas wytworzenia karty wraz z jej wysyłką wynosi do 10 dni. Celem przyspieszenia tego terminu możemy wybrać przesyłkę kurierem w cenie 40 zł. Jednak w tym przypadku koszt jest istotny, a czas skróci się o ok. 1 dzień.

Ile kosztuję kartą kredytowa PEKAO?

W ofercie standardowej, w zależności od wybranego pakietu, miesięczny koszt prowadzenia produktu wynosi od 0 zł do 39 zł w wersji platynowej. Możemy być zwolnieni z opląty za prowadzenie karty w przypadku obrotu na jej rachunku na poziomie 2 tyś do 3 tyś zł / msc (w zależności od wybranego pakietu).

Za jakie transakcje kartą kredytową Pekao otrzymam mile Miles & More?

Łatwiej odwrócić to pytanie i odpowiedzieć za jakie transakcje nie otrzymamy mil Miles & More. Tak wiec wyłączone są transakcji szczególnych, tj. transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą w punktach oznaczonych jako kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory oraz zasilenia portfeli elektronicznych i transfery pieniężne. Tym samym np. za zasilenie Revoluta nie otrzymamy mil, co więcej zapłacimy jeszcze prowizję od 3% do 7%.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.7/5 (Ilość ocen: 11)
Autor artykułu
Ukończył studia w Szkole Głownej Handlowej. Zawodowo związany z branżą farmaceutyczną od strony finansowej. Pasjonat rynków finansowych, giełdy i inwestycji. Z sukcesami pomnaża prywatne środki na Warszawskim Parkiecie. W Finhack'u dba o aspekt merytoryczny artykułów finansowych i pomaga planować przyszłe treści dla naszych czytelników.
Komentarze
30 komentarzy on “Karty Kredytowe w programie Miles and More – Pekao”
 1. Marcin

  Diners Club wycofuje się z Polski w 2022. Do czerwca świadczą usługi, do października zamiatają. Pa pa miles and more w PL 🙁

  Odpowiedz
 2. Marek

  Uwaga na karty mBank. Ubezpieczenie nie działa. Miałem czarną kartę i nie chcieli słyszeć o jakimkolwiek odszkodowaniu za skradziony w podróży bagaż ani dokonane kartą 30 dni przed wyjazdem zakupy. ściema.

  Odpowiedz
 3. Michał

  Witam,

  mBank w podstawowej karcie MM oferował ochronę mile. Karta została wycofana ale ja ją dalej posiadam i nie przekwalifikowanej jej na inną. Po 30 września mile nie będą naliczane a co z milami już na koncie. Czy one zaczną przepadać czy dalej będzie obowiązywała „ochrona mil” ?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Mile będa ważne do marca/czerwca 2022 roku. Po tym okresie zaczną wygasać mile starsze niż 36 miesięcy itd.

   Odpowiedz
   1. Michał

    Mbank zaproponował zmianę karty na inną dorzucając kupon nas kwotę 300 zł (do 29 września). To oznacza że nie będę już w programie MM a mile zaczną przepadać od 1 października?

    Odpowiedz
 4. Krzysztof

  Sprawdziłem dziś możliwość zakupu mil w DC i widzę, że są tylko dwa pakiety, bo 1000 punktów i 10 000 punktów do transferu. Na stronie jest jeszcze informacja o poprzednich pakietach.
  Szkoda, że pogorszyli warunki.
  A bardzo mnie interesuje czy po mBanku Miles and More nawiąże współpracę z inną instytucją finansową.
  Pamiętam, jak jeszcze był LOT Voyager, bo Pekao SA miało kartę i ja też ją miałem, potem po zmianie na Qualiflyera też była karta powiązana. Potem partnerem był Citibank. Następny właśnie mBank. Jestem ciekawy, kto się zdecyduje.

  Odpowiedz
 5. Mateusz

  Czy promocja dot zniesienia opłaty za kartę Dinersclub Lot obejmuje również kartę dodatkową?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Nie, tylko kartę główną.

   Odpowiedz
 6. Tomek

  Napisał Pan, że:
  „Wartość jednej mili to około 0,056 PLN, tak więc ilość zebranych przeze mnie mil przekracza 1040 zł.”
  Można wiedzieć skąd taki przelicznik??
  pozdrawiam

  Odpowiedz
  1. finhack

   Tyle kosztują mile w Dinersclub, 10 000 to koszt 560 PLN. Bilet do USA w promocji lotu (najmilsze poniedziałki) możemy kupić za 25 000 MIL + dopłata ok 600 zł. W przypadku promocji „meilenschnaeppschen” ceny biletów w klasie ekonomicznej do Azji (lotem) w styczniu były oferowane za 30 000 Mil + dopłaty. Lufthansa w tej samej promocji oferuje praktycznie non stop bilety do USA w cenie 30 000 Mil plus dopłaty. W przypadku biznes klasy można polecieć za 55 000 Mil plus dopłaty. Tym samym korzystając z przelicznika 560 zł za 10 000 mil bilet do stanów kosztuje od 1800 zł w Locie, trochę ponad 2 000 zł w przypadku Lufthansy. Oczywiście biletu nie kupimy w dowolnej dacie i musimy się dostosować do obecnych promocji. Uwzględniając koszt biletów w milach i dopłatę, przelicznik 0,056 PLN za mile wydaję się być logiczny.

   Odpowiedz
 7. Sławomir

  Przy tej karcie Diners niestety mile przepadaja i tak?
  Czy karta Diners obejmuje ubezpieczenie podróżne przy podrozy dluzszej niz 1 miesiac? Np.2 lub 3 ?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  1. finhack

   Mile nie przepadają, jeśli co miesiąc wpłyną na konto jakiekolwiek mile. W przypadku Dinersa minimalny transfer to 500, więc co miesiąc można przelewać po 500 mil. Ubezpieczenie przy automatycznej aktywacji działa do 180 dni.

   Odpowiedz
 8. Pablo

  Jest jakiś górny limit ilości uzbieranych mil w DC w jednym miesiacu?
  Czy jest jakiś sposób aby ominac pierwsza oplate za karte DC, gdyby jednak okazalo sie, ze nie jest akceptowana w wielu miejscach? np wypowiadajac ja w 10 lub 11 miesiacu?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Opłata roczna jest pobierana z góry ale ponosimy ją proporcjonalnie (tzn. jeżeli zrezygnujemy po 2 miesiącach, to możemy wnioskować o zwrot 10/12 opłaty rocznej). Jeżeli chodzi o limit zbierania mil, to jak to mawiają „sky is the limit” :).

   Odpowiedz
 9. Szymon

  dinners za granicą działa z google pay, wiadomo czy i kiedy będzie działać w polsce? może działa z apple pay albo Samsung wallet? mile które się zbiera to mile premiowe czy statutowe? w mbank na pewno są premiowe tylko więc frequent flyera nie uda się tak załatwić, a co do mBank i revoluta, gdzie jest informacja że to już nie jest liczone jako zwykła transakcja? a i czy w business vintage też jest do 3 dodatkowych kart za darmo?

  Odpowiedz
  1. finhack

   W przypadku mBanku, na początku listopada informacja o zmianach została przesłana mailowo do użytkowników karty. Jeśli chodzi o mile to są one premiowe. Dla kart Vintage pierwsze 3 karty dodatkowe są wydawane i prowadzone za darmo (można zweryfikować informacje w ToiP diners club).

   Odpowiedz
 10. Anonim

  A gdzie można doładować karta diner Club jakiś portfel ? 🙂 płatność przez paypal komuś ta karta konwertuje z USD na pln wiec płaci się za walutę niepotrzebnie. Ktoś jakieś pomysły ?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Niestety portfele internetowe, karty prepaid odpadają. Zostają jedynie sklepy, stacje paliw lub wypłata środków z bankomatu (prowizja 5%).

   Odpowiedz
   1. ANONIM

    Teraz za wypłatę w DC jest 4%, ale to i tak mija się z celem. Szukam jakiejś innej metody, ale póki co nic nie wiadomo.

    Odpowiedz
    1. finhack

     Jest sposób niezbyt moralny, zrobić zakupy w Castoramie, a później je zwrócić. W przypadku mniejszych kwotach (do kilkuset zł), jest możliwość otrzymania zwrotu w gotówce. Osobiście miałem kilka takich przypadków, gdzie zwrot był gotówkowy przy płatności kartą (nie robiłem celowo tego typu transakcji). Niestety, jest to w pewnym stopniu żerowanie na dobrej polityce sklepu.

     Odpowiedz
 11. Kuba

  Czy kartą M&M Lot możemy doładowć Revolut’a?

  Odpowiedz
  1. finhack

   niestety nie

   Odpowiedz
   1. Mateusz

    Kartą mBank M&M jak najbardziej można.

    Odpowiedz
    1. finhack

     mBanku M&M jak najbardziej, Dinersclub Lot niestety nie.

     Odpowiedz
 12. Mateusz

  Karty mBankowe jak najbardziej mają ubezpieczenie podróżne

  Odpowiedz
  1. finhack

   W tym przypadku mówimy o dodatkowej usłudze, która dokupujemy do wybranej karty kredytowej. W przypadku Miles and More Diners Club ubezpieczenie jest w pakiecie. Dlatego w tabeli ten punkt nazywa się „Ubezpieczenie podróży w pakiecie”, a nie dodatkowe ubezpieczenie. Ale dziękujemy za spostrzegawczość i zapewne uwzględnimy dodatkowy podpunkt w naszym tekście (dodatkowe ubezpieczenie).

   Odpowiedz
   1. Mateusz

    Nie mogę teraz tego znaleść, ale karty kredytowe mają ubezpieczenie podrózne w pakiecie.

    Odpowiedz
    1. finhack

     Posiadam M&M mBank i niestety tam ubezpieczenia nie ma. Jest możliwość dokupienia 11,99 PLN/m-c https://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-twoje-oc-twoja-podroz/ . Ubezpieczenie jest np. w kartcie kredytowej World Elite ( https://www.mbank.pl/oferta-indywidualna-intensive/karty-kredytowe/world-elite-mastercard/ ), ale to produkt z półki premium.

     Odpowiedz
 13. łukasz

  czy po tym roku mogę normalnie zrezygnowac z tej karty diners ? i co ja zrezygnuje o miesiac za późno ? wtedy płace za cały rok z góry?

  Odpowiedz
  1. finhack

   Po roku jak najbardziej można zrezygnować, okres wypowiedzenia to 30 dni. W tym wypadku, należy złożyć wypowiedzenie na miesiąc przed upływem roku. Wypowiedzenie można złożyć drogą mailową, według naszej opinii najwygodniejszy sposób.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *