Wakacje kredytowe mBank, jak złożyć wniosek?

0

Od podpisania ustawy przez prezydenta Andrzeja Dudę minęło 14 dni. Tym samym od dziś, 29.07.2022 ruszyły wakacje kredytowe mBank’u. Jeżeli spełniamy ustawowe kryteria, warto skorzystać z tej opcji i ewentualne niezapłacone raty przeznaczyć na nadpłatę kredytu hipotecznego. Potencjalna oszczędność dla kredytu 500 tysięcy złotych to nawet 30 tysięcy złotych. O korzyściach płynących z wakacji kredytowych pisaliśmy w artykule „wakacje kredytowe – jak działają i kto może skorzystać?„.

W przypadku zawieszenia raty sierpniowej, wniosek w mBanku należy złożyć najpóźniej w dniu płatności raty, którą chcemy zawiesić. Jeżeli rata przypada na 1 sierpnia 2022 roku, wniosek składamy do tego dnia. Naturalnie informacje o wakacjach kredytowych zostaną przekazane do BIKu, ale zgodnie z ustawą nie mogą wpływać na scoring kredytowy.

Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w mBanku?

Zgodnie z ustawą o wakacjach kredytowych mamy 2 możliwości złożenia wniosku – w oddziale lub online. We wpisie skupimy się na tej drugiej możliwości, ponieważ pierwszy przypadek jest jasny i prosty do wykonania. Idziemy do oddziału, składamy wniosek razem z osobą z obsług i gotowe. Jednak bardziej rekomendujemy drugą opcje, gdyż złożenie wniosku powinno zając maksymalnie kilka minut. Poniżej, przedstawiamy krok po kroku jak to zrobić:

Wniosek o wakacje kredytowe krok po kroku

Złożenie wniosku jest możliwe z poziomu bankowości internetowej. Po zalogowaniu się na nasze konto wystarczy wykonać kilka prostych kroków. Na początku wybieramy „pomoc” –> „inne sprawy” jak na screenie poniżej.

W kolejnym kroku wybieramy „wsparcie w spłacie kredytu” i klikamy dalej

Wybieramy kredyt, którego dotyczy nasz wniosek i znowu przechodzimy dalej:

Po przejściu do kolejnego kroku, pojawi nam się lista, gdzie wybieramy odpowiednią ikonę:

Kolejne kroki są dość intuicyjne; wybieramy okres za jaki chcemy skorzystać z wakacji kredytowych. mBank umożliwił złożenie wniosku od razu na 8 miesięcy (Po 2 miesiące w 3 i 4 kwartale 2022 oraz po 1 miesiącu w każdym z kwartałów 2023 roku). Tu musimy pochwalić instytucję, ponieważ poszła na rękę klientom i w pełni dostosowała się do ustawy! Na tle konkurentów, gdzie złożenie wniosku online możliwe jest tylko na 1 lub 2 miesiące do przodu to naprawdę dobry wynik.

W kolejnych krokach akceptujemy oświadczenia banku oraz informacje o przekazaniu danych do BIKu (wakacje nie wpływają na nasz scoring kredytowy). Wysyłamy wniosek i gotowe.

Potwierdzenie wniosku o wakacje kredytowe w mBanku

W tym przypadku kolejna pochwała dla mBanku. Po poprawnym złożeniu wniosku, informacje o jego akceptacji otrzymujemy praktycznie od razu na nasz adres e-mail. Jedyne do czego możemy się przyczepić w przypadku wnioskowania z mBankiem, to dodatkowe „straszaki” o przekazywaniu informacji do BIKu itp. Jednak takie działanie z biznesowego punktu widzenia jest w pełni zrozumiałe. Na tle rynku bardzo pozytywnie oceniamy postawę tego banku.

Wakacje kredytowe w mBanku podsumowanie

W mBanku składanie wniosku to czysta przyjemność, od razu możemy zapewnić sobie wakacje we wszystkich 8 miesiącach. Zaoszczędzone pieniądze najlepiej ulokować korzystając z naszego rankingu lokat lub rankingu kont osobistych (gdzie banki oferują konta oszczędnościowe/lokaty na nawet 7% w skali roku dla nowych klientów). Po skończonych wakacjach środki można przeznaczyć na nadpłatę naszego kredytu hipotecznego. Jeżeli zastanawiacie się czy warto, to w naszym artykule „wakacje kredytowe – jak działają i kto może skorzystać?” sprawdzicie potencjalne oszczędności wynikające z tego programu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
5/5 (Ilość ocen: 2)
Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *