Wakacje kredytowe BNP Paribas, jak złożyć wniosek?

0

Od dziś, czyli 29.07.2022 można składać wnioski na wakacje kredytowe w BNP Paribas. W ramach tego programu możemy zawiesić aż 8 rat kapitałowo-odsetkowych. W takim przypadku bank w miesiącach zawieszenia raty, nie będzie naliczał odsetek od kredytu, natomiast rata kapitałowa wydłuży nam okres kredytowania. W efekcie, oszczędność dla przykładowego kredytu 500 tysięcy złotych to nawet 30 tysięcy złotych( biorąc pod uwagę obecne stopy procentowe). Więcej informacji o potencjalnych oszczędnościach znajdziecie w artykule „wakacje kredytowe – jak działają i kto może skorzystać?„.

W przypadku chęci zawieszenia raty sierpniowej musimy działać szybko! Wniosek należy złożyć przed pobraniem przez bank tej płatności. Dlatego, jeśli BNP Paribas pobiera ją 1.08.2022, wniosek musimy złożyć najpóźniej 1.08.2022 roku.

Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w BNP Paribas?

Ustawowo mamy 2 możliwość złożenia wniosku o wakacje kredytowe – w oddziale lub online. Naszym zdaniem najwygodniejszym sposobem jest przeprocesowanie wniosku online (ze względu na możliwe ogromne kolejki w oddziałach w dniu dzisiejszym). Poniżej podpowiadamy, jak krok po kroku złożyć wniosek w bankowości internetowej oraz jak to wygląda w praktyce.

Zaloguj się do bankowości internetowej

Naturalnie, aby złożyć wniosek, musimy zalogować się do bankowości internetowej. W pierwszym kroku wybieramy „Moje finanse” –> „kredyty”. W dolnej części strony powinien pojawić się posiadany przez nas kredyt hipoteczny, przy którym należy kliknąć w „szczegóły”.

Po wykonaniu poprzednich kroków, powinny nam się wyświetlić różne opcje dotyczące naszego produktu. W dolnej części powinna być dostępna opcja „wakacje kredytowe”, to właśnie ją wybieramy i przechodzimy do wypełniania wniosku.

W przypadku wakacji kredytowych w BNP Paribas, online mamy możliwość złożenia wniosku maksymalnie na dany kwartał. Obecnie możemy zawiesić ratę sierpniową oraz wrześniowa. Teoretycznie zgodnie z ustawą powinniśmy móc złożyć wniosek na wszystkie 8 miesięcy od razu. Jeżeli nam na tym zależy, najlepiej teraz złożyć wniosek o wakacje sierpniowe + wrześniowe, tak by nie przegapić możliwości zawieszenia raty za sierpień. Następnie, powinniśmy złożyć albo wniosek papierowy w oddziale na kolejnych 6 miesięcy, albo przygotować własny wniosek, podpisać go, zeskanować i wysłać w wiadomości poprzez bankowość elektroniczną.

Potwierdzenie złożenia wniosku o wakacje kredytowe w BNP Paribas

Podobnie jak w przypadku Santander’a, potwierdzenie złożenia wniosku o wakacje kredytowe w BNP Paribas nie przychodzi na maila. Znajdziemy je w bankowości internetowej, przechodząc do zakładki „historia wniosków”. Warto na własne potrzeby pobrać takie potwierdzenie, by nim dysponować w przypadku jakichkolwiek problemów.

Wakacje kredytowe w BNP Parbias podsumowanie.

Złożenie wniosku to zaledwie kilka minut. Potencjalna oszczędność wyniesie od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych za dany miesiąc. Zaoszczędzone środki zalecamy wpłacić na lokatę z naszego rankingu lokat lub skorzystać z promocji dostępnych na naszym rankingu kont osobistych (oszczędności możemy ulokować nawet na 7% w skali roku). Po zakończonych wakacjach, środki dobrze by było przeznaczyć na nadpłatę naszego kredytu hipotecznego. Jeżeli się zastanawiacie czy warto, w naszym artykule „wakacje kredytowe – jak działają i kto może skorzystać?” przedstawiliśmy potencjalne oszczędności do uzyskania. W skrócie to ok. 6 000 zł na każde 100 000 zł kredytu, które pozostało nam do spłaty.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.5/5 (Ilość ocen: 4)
Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *