Diners club kończy działalność w Polsce. Karty wypowiedziane z dniem 30.06.2022

1

Zamkniecie Diners Club Lot M&M

W zeszłym roku mBank wycofał się z wydawania kart kredytowych w programie miles and more. Niestety w tym roku w jego ślad poszedł Diners club i już od pewnego czas nie można było wnioskować o ten plastik. Na przestrzeni kilku ostatnich dni klienci otrzymali wypowiedzenia umów prowadzenia kart kredytowych z dniem 30.06.2022. Czy to koniec ery zbierania mil miles and more przy użyciu kart kredytowych? Z przykrością stwierdzam, iż na ten moment żaden Polski bank ani instytucja finansowa nie oferuje karty kredytowej z możliwością zbierania mil w programie miles & more. Obecnie Pekao oferuje karty kredytowe w programie Miles & More. Sama oferta jest bardzo dobra i polecamy się zapoznanie z nią.

Wypowiedzenie umowy Diners Club

Jeżeli otrzymaliście wypowiedzenie umowy Diners Club, musicie się zastanawiać co dalej. Do dnia 30.06.2022 roku karty dalej będą działały i mamy możliwość zbierania mil, korzystania z saloników czy ubezpieczenia. Po tej dacie przestaną one po prostu działać. Jeśli zakładaliście kartę kredytową Diners Club Lot Miles & More w ostatniej promocji (zwrot rocznej opłaty za prowadzenie). To zgodnie z informacji uzyskaną na infolinii, teoretycznie powinniście otrzymać zwrot tej opłaty wraz z ostatnim wyciągiem. Dodatkowo osoby które poniosły opłatę roczną, ale jej nie wykorzystały w całości (od pobrania minął mniej niż rok). To opłata ta powinna zostać zwrócona proporcjonalnie do okresu wykorzystania wraz z ostatnim wyciągiem. Przykładowo, jeśli opłata została pobrana pół roku temu (opłata jest pobierana z góry), to powinniśmy otrzymać zwrot za pól roku itp. Podobny mechanizm był stosowany w przypadku wypowiedzenia umowy przez klienta.

Diners Club co dalej z punktami

W kwestii zgromadzonych punktów Diners Club, to zgodnie z informacją uzyskaną na infolinii ich transfer na konta miles and more będzie możliwy do 31 grudnia 2022. Teoretycznie transfer 500 punktów miesięcznie, powinien pozwolić na przedłużenie ważności mil miles and more.

Diners Club wycofuje sie z polski

Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o tej decyzji i czy macie już pomysł jak przedłużyć ważność swoich zebranych mil. Korzystając z okazji zachęcamy do sprawdzenia naszego rankingu kart kredytowych, znajdziecie w nim zarówno podstawowe produkty jak i te z półki premium.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
Zostaw ocenę!
Autor artykułu
Z wykształcenia finansista. Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych i bankach. Czuwa nad merytorycznymi aspektami artykułów. Potrafi w jasny i prosty sposób wyjaśnić nawet zawiłe aspekty świata finansów. Na bieżąco śledzi nowości w świecie Fintechów i podpowiada jak najlepiej wykorzystywać funkcje poszczególnych z nich. Lubi Podróże, zainteresowany jest światem inwestycji i jest pasjonatem Lotnictwa.
Komentarze
1 komentarz on “Diners club kończy działalność w Polsce. Karty wypowiedziane z dniem 30.06.2022”
  1. domi

    póki co mam FT do lutego 2024 więc mile mi nie przepadną do tej daty no i liczę, że to tego czasu ktoś wypełni ta lukę na Polskim rynku, mam jakieś 300k mil obecnie i albo będzie już czas to wydać, albo się zastanowię nad jakąś kartą za granicą, ale tu trzeba się zagłębić jakie to warunki itp itd

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *