Sesje wychodzące i przychodzące w Santander Bank Polska

0

Przelewy wysyłane w trybie normalnym uzależnione są od sesji Elixir, czyli elektronicznego systemu rozliczeń międzybankowych. Banki posiadają swoje harmonogramy sesji wychodzących i przychodzących. Dla każdej z nich wyróżnia się 3 sesje rozliczeniowe – poranną, popołudniową i wieczorną.

Czym są sesje wychodzące?

To 3 ustalone w ciągu dnia godziny, w których przelew z banku nadawcy wysyłany jest do banku odbiorcy. By zlecenie wstrzeliło się w konkretną sesję, trzeba je złożyć co najmniej godzinę przedjej rozpoczęciem.

Czym są sesje przychodzące?

To 3 wyznaczone w ciągu dnia godziny, w których bank odbiera przelewy. Jeśli czekamy na przelew, warto w tym przedziale czasowym sprawdzać swoje konto. Nie oznacza to, jednak, że środki pojawią się co do minuty. Dokładna godzina zależeć może od wielu czynników, np. problemów technicznych.

Kiedy najbliższa sesja wychodząca i przychodząca w Santander Bank Polska?

Jeśli chcemy sprawdzić, czy przelew wysłany do Santander Bank Polska dotrze jeszcze dziś, albo, o której środki wpłyną na konto w Santanderze, warto zapoznać się z harmonogramem sesji Elixir.

Poniżej przedstawiamy, w jakich godzinach są sesje przychodzące i wychodzące w tym banku.

Sesje wychodzące

08:15
I Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 08:15

12:15
II Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 12:15

14:45
III Sesja wychodząca Elixir

Przelew musi zostać wykonany do godz.: 14:45

Sesje przychodzące

11:00
I Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 11:00

15:00
II Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 15:00

18:00
III Sesja przychodząca Elixir

Księgowanie przelewów po godzinie 18:00

Jakie typy przelewów zrobimy w Santander Bank Polska?

W Santander Bank Polska można zlecić:

 • Przelewy wewnętrzne–są realizowane tylko między kontami w Santander Bank Polska. Zlecimy je 24h/7. Pieniądze natychmiast trafiają na konto odbiorcy.
 • Przelewyzewnętrzne Elixir – czyli standardowy rodzaj przelewu. Czas jego realizacji uzależniony jest od sesji Elixir. Nie funkcjonują w weekendy i święta.
 • Przelewy natychmiastowe Express Elixir i BlueCash–to rodzaj przelewów zewnętrznych. W SAN PL działają przez cały tydzień niezależnie od pory. Docierają w ciągu maksymalnie kilku minut od zlecenia.
 • Przelewy SORBNET – przeznaczone do obsługi zleceń wysoko kwotowych.

Przed dokonaniem przelewu warto sprawdzić jego koszt. Prowizje za popularne operacje na flagowych rachunkach można znaleźć w naszym rankingu kont osobistych oraz porównaniu kont firmowych. Ogólny poziom opłat w tym banku jest na naprawdę atrakcyjnym poziomie. Szczególnie jeśli chodzi o przelewy natychmiastowe.

Dane do przelewu w Santander Bank Polska

By wykonać przelew do odbiorcy w Santanderze, musimy posiadać typowe dane konieczne do realizacji każdego zlecenia. Będzie to:

 • nazwa odbiorcy – czyli imię i nazwisko lub nazwa firmy;
 • numer rachunku bankowego odbiorcy;
 • adres odbiorcy (opcjonalnie);
 • kwota przelewu – czyli, ile pieniędzy chcemy wysłać odbiorcy;
 • tytuł przelewu – w zależności od odbiorcy może to być z góry ustalona treść (np. w przypadku rachunku za prąd) lub dowolna zawartość;
 • data przelewu (opcjonalnie).

Santander Bank Polska – jaką kwotę maksymalnie można wysłać jednym przelewem?

Mało kto na co dzień wykonuje milionowe przelewy.Gdybyśmy jednak nagle wygrali na loterii, warto wiedzieć, że standardowym przelewem Elixir wyślemy kwotę nie wyższą niż 1 mln zł. W przypadku większych wartości musimy skorzystać z przelewu SORBNET.

Przelewy natychmiastowe także mają swoje górne limity. W Santander Bank Polska przedstawiają się one następująco:

 • Express Elixir – 5 tys. zł
 • BlueCash – 20 tys. zł
Autor artykułu
Z wykształcenia finansista. Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych i bankach. Czuwa nad merytorycznymi aspektami artykułów. Potrafi w jasny i prosty sposób wyjaśnić nawet zawiłe aspekty świata finansów. Na bieżąco śledzi nowości w świecie Fintechów i podpowiada jak najlepiej wykorzystywać funkcje poszczególnych z nich. Lubi Podróże, zainteresowany jest światem inwestycji i jest pasjonatem Lotnictwa.
Przydały Ci się te informację? Zostaw ocenę!
Zostaw ocenę!
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *