PKO BP wakacje kredytowe, jak złożyć wniosek?

0

29.07.2022 to pierwszy dzień, w którym możemy składać wnioski o wakacje kredytowe. Niestety, część bankowych serwerów nie wytrzymała ilości napływających wniosków i momentami usługi nie były dostępne. Warto zaznaczyć, iż celem skorzystania z pełnych wakacji kredytowych (8 miesięcy), wniosek należy złożyć jeszcze przed sierpniową ratą.

PKO BP przekaże informacje o wakacjach kredytowych do BIKu. Jednak, zgodnie z ustawą, nie mogą one wpływać na nasz scoring kredytowy. O tym czy warto skorzystać z tego programu pisaliśmy w artykule „wakacje kredytowe – jak działają i kto może skorzystać?„.

Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w PKO BP?

Zgodnie z ustawą mamy dwie możliwości standardowe (w oddziale lub online) oraz jedną dodatkową (wysyłka pocztą). Jednak są pewne różnice dla poszczególnych metod wnioskowania:

  • W oddziale – w takim trybie możemy złożyć wniosek od razu na 8 miesięcy. Co ciekawe, oddziały PKO BP będą czynne w sobotę 30.07.22 od 9 do 12. Wzór wniosku dostępny na stronie PKO BP.
  • Online – w tym trybie złożenie wniosku możliwe jest jedynie na jeden okres. Przed kolejnym okresem będziemy musieli złożyć kolejny wniosek. Aplikację wysyła tylko jeden z kredytobiorców (w przypadku wspólnych kredytów)
  • Wysyłkowo: wypełniamy Wzór wniosku dostępny na stronie PKO BP. Następnie wysyłamy go na adres: PKO Bank Polski CBO ZID E-Kancelaria, Ul. Partyzantów 15, 22-411 Zamość. W tym przypadku, również możemy wnioskować od razu o pełen okres zawieszenia tj. 8 miesiecy.

Składanie wniosku online

Wystarczy kilka minut i możemy wziąć wakacje kredytowe w PKO BP. Po zalogowaniu się do bankowości internetowej wykonujemy następujące kroki:

  1. Moje sprawy –> Dyspozycje i zaświadczenia –> Nowa dyspozycja
  2. Po przejściu do dyspozycji wybieramy; produkt Kredyty hipoteczne –> Ustawowe zawieszenie spłaty kredytu (ustawowe wakacje kredytowe 2022-2023)
  3. Na następnej podstronie wybieramy z listy nasz kredyt. Dane powinny się uzupełnić automatycznie, jednak zawsze warto je sprawdzić. Jednym z podpunktów jest wybranie, w jaki sposób bank poinformuje nas o zawieszeniu spłaty. Na koniec zatwierdzamy wniosek i go wysyłamy.

Niestety, wniosek możemy złożyć tylko na jeden okres. Dlatego, jeśli chcemy zawnioskować od razu o wakacje kredytowe na 7-8 miesięcy, najlepiej udać się do oddziału lub wysłać wniosek pocztą.

PKO BP wakacje kredytowe

Niestety, złożenie aplikacji online, możliwe jest tylko dla jednego, najbliższego okresu. Z drugiej strony sam proces jest prosty i intuicyjny. W kwestii zaoszczędzonych środków- polecamy ulokowanie ich na lokacie z naszego rankingu lokat. Alternatywnie można skorzystać z promocji dostępnych w rankingu kont osobistych (gdzie banki oferują konta oszczędnościowe/lokaty na nawet 7% w skali roku dla nowych klientów). Po skończonych wakacjach kredytowych pieniądze najlepiej przeznaczyć na nadpłatę naszego kredytu hipotecznego. O tym czy warto opowiadamy w artykule „wakacje kredytowe – jak działają i kto może skorzystać?”.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
Zostaw ocenę!
Autor artykułu
Tomek Marczewski
Tomek Marczewski
Pozostałe publikacje autora
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain.
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *