Konto osobiste z Mobi

0

Jaki Bank wybrać? Konto osobiste z Lwem w ING ?

Konto osobiste w ING może być szczególne korzystne dla osób często przebywających za granica lub mających wydatki w walutach obcych (EUR, USD, GBP). Jednocześnie bank wspiera nowe technologie oraz ma własny program rabatowy. Kolejnym plusem jest wysoko oprocentowany rachunek oszczędnościowy 2,5% w skali roku (do kwoty 100 tyś. zł na okres maksymalnie 4 miesięcy).

Konto osobiste bez opłat?

Prowadzenie rachunku, karty oraz przelewy w ING są darmowe!. Największym minusem konta  są opłaty za wypłatę środków z bankomatów obcych (2,5 zł, jednocześnie pierwsza wypłata w miesiącu jest darmowa, bez prowizji wypłacimy środki z bankomatów ING i Planeta Cash). Jednocześnie bank jest jednym z najdroższych w zestawieniu pod względem wypłat z bankomatów za granica 3% min 15 zł plus opłata za przewalutowanie. Z drugiej strony klient ma możliwość wykupienia abonamentu na darmowe wypłaty z bankomatów obcych, którego koszt wynosi 5zł/ m-c bankomaty krajowe oraz 15 zł/m-c bankomaty zagraniczne.

Wersja Mobi – najlepsze konto dla młodych

Aktualnie jest to jedno z najlepszych kont dla młodych (wiek 18-26 lat) w naszym rankingu kont. W tej wersji rachunku darmowe jest prowadzenie konta oraz karta płatnicza. Jednocześnie możemy korzystać zarówno z karty wielowalutowej jak i konta oszczędnościowego. Dużym plusem są darmowe przelewy pomiędzy kontem oszczędnościowy a osobistym.

Karta Wielowalutowa.  O co chodzi ?

Konto osobiste w ING daje nam możliwość korzystania z karty wielowalutowej.  Usługa ta daje możliwość powiązania jednej karty płatniczej z kilkoma rachunkami jednocześnie (PLN, EUR, USD, GBP).  Podczas dokonywania płatności lub wypłaty gotówki z bankomatu system sam rozpozna, który rachunek i w jakiej walucie powinien zostać obciążony. W rezultacie klient zapłaci dokładnie tyle ile wynosił rachunek np. 10 Euro.

Uwaga:  Każdy rachunek musi zostać podłączony ręcznie do karty, aby był przez nią obsługiwany. W celu podłączenia rachunku należy w systemie transakcyjnym wybrać naszą karte, a następnie kliknąć opcję „Podłącz konto walutowe”. Po wskazaniu odpowiedniego rachunku całość należy zatwierdzić kodem SMS.

Posiadacze konta walutowego maja możliwość korzystania z kantoru internetowego oraz wymiany walut na preferencyjnych warunkach (znacznie lepszych od tabeli kursowej banku).

Z dodatkowych usług bank oferuje Program „Moje rabaty” oraz ” Finansometr”, dzięki któremu możemy w łatwiejszy sposób analizować nasze wydatki. W przypadku nowych technologii będziemy mogli skorzystać z BLIK, Google Pay oraz technologii HCE.

Ranking kont osobistych 2018 – Bank ING

Dużym plusem rachunku Mobi w ING jest karta wielowalutowa oraz relatywnie niskie opłaty. Niestety dużym minusem są prowizje za wypłatę  z bankomatów obcych oraz jedna z najwyższych na rynku prowizji za wypłatę z bankomatów za granica 3% min. 15 zł! Z drugiej strony Bank dla nowych klientów przygotował ciekawą promocje w której do zgarnięcia jest całkiem wysoka premia.

Szeroki wachlarz usług dodatkowych sprawia, iż jest to jedno z lepszych kont osobisty. Gdyby bank oferował darmowe wypłaty z bankomatów obcych, byłaby to świetna oferta. Szczególnie polecamy to konto klientom, którzy często podróżują  i dokonują płatności w EUR, USD czy GBP.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
Zostaw ocenę!
Autor artykułu
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *