fbpx

Twisto, nietypowa karta “kredytowa” z bonusem 100 zł

Czym jest Twisto?

Aplikacja z kartą (“kredytową”), która pozwala odroczyć bezpłatnie płatności za zakupy. Dziś kupujesz, płacisz nawet za 45 dni. Ciekawa jest sama forma forma produktu. Podczas zakładania aplikacji wnioskujemy o limit kredytowy w wysokości od 300 do 10 000 zł. Dużym plusem jest brak opłat za przyznanie karty i korzystanie z niej. Dodatkowo otrzymujemy bezpłatne przewalutowania transakcji po kursach Mastercard. W praktyce oznacza to kurs znacznie lepszy, niż ten oferowany przez banki, trochę lepszy od tego w kantorach/kantorach internetowych i minimalnie gorszy od Revoluta. Po tym krótkim wstępie mogłoby się wydawać, iż jest to zwykła karta kredytową. Jednak czym dokładnie jest Twisto przeczytacie w naszym artykule.

Aktualna wersja promocji to bonus 10 PLN dla nowego użytkownika. Premia 100 zł nie jest już oferowana.

Za zawarcie umowy i wyrobienie karty z limitem kredytowym możemy otrzymać 10 zł. Środki otrzymujemy praktycznie zaraz po założeniu produktu.

Promocja Twisto 100 zł

Premia 100 zł za założenie produktu

W celu pozyskania klientów, Twisto oferuje premie w wysokości 100 zł za samo założenie produktu i jedną transakcje kartą. Bonus ten przyznawany jest praktycznie od razu po spełnieniu warunków. Jedynym haczykiem jest limit 5000 promocyjnych wniosków. Ostatnia promocja Twisto cieszyła się bardzo dużą popularnością i szybko została zakończona. Warto przetestować tę usługę, jeżeli nie przypadnie nam ona do gustu zawsze możemy zrezygnować. Produkt jest darmowy, a przewalutowania płatności odbywają się bez prowizji po kursach Mastercard.

W praktyce wnioskujemy o produkt, weryfikacja naszego wniosku zajmuje ok 2 dni. Następnie Twisto wysyła do nas bezpłatną kartę płatniczą. Kartą możemy płacić zarówno w sklepach jak i internecie, wszędzie tam gdzie akceptowana jest karta Mastercard. Po dokonaniu 3 dowolnych płatności przy użyciu Twisto, otrzymasz 100 zł. Tym samym możemy zrobić zakupy za 100 zł, a następnie spłacić zadłużenie otrzymanymi punktami.

Jak działa Twisto

Karta działa analogicznie do kart kredytowych. Na początku otrzymujemy limit i możemy dokonywać płatności przez dany okres rozliczeniowy (w przypadku Twisto -miesięczny okres). Na końcu danego okresu otrzymujemy wyciąg z transakcjami, które wykonaliśmy i mamy 15 dni na spłatę zadłużenia. Co ciekawe aplikacja będzie nam przypominać o spłacie zadłużenia poprzez sms i powiadomienia w aplikacji. Samą spłatę można wykonać przy pomocy przelewu lub BLIK.

Jak otrzymać kartę Twisto?

Proces wyrabiania karty jest bardzo prosty. Jak na fintech przystało, wszystko obraca się w okół klienta. Cały proces powinien zająć maksymalnie kilka-kilkanaście minut. Nie będą nam potrzebne zaświadczenia o dochodach, umowy o prace itp. Co więcej Twisto nie kieruje zapytań do BIKu. Nasza zdolność kredytowa będzie sprawdzana na podstawie ankiety oraz baz BIG i PWiP.

Do procesu  wnioskowania potrzebujemy następujących danych: Dane adresowe, Pesel, Nr dowodu, nr telefonu, adresu e-mail. Dodatkowo podczas procesu zakładania karty, zostaniemy poproszenie o przelanie 1 zł w celu weryfikacji naszej tożsamości (dane zleceniodawcy przelewu muszą być zgodne z danymi we wniosku!)

Bonus 100 zł zostanie przyznany zaraz po weryfikacji konta i dokonaniu 3 transakcji. W rzeczywistości dostaniemy 100 punktów, które możemy wykorzystać do spłaty 100 zł zadłużenia. Wystarczy wykonać dowolną płatność na kwotę 100 zł i następnie spłacić zadłużenie punktami, które otrzymaliśmy za założenie produktu. Niestety karta Twisto nie daje możliwości wypłaty gotówki z bankomatów. Możemy nią jedynie płacić za produkty i usługi.

Dodatkowe informacje

Twisto dopuszcza możliwość wydłużenia okresu spłaty. W tym przypadku musimy uregulować 10% wartości wszystkich wydatków w danym okresie, pozostałe 90% możemy odroczyć. Niestety nie ma nic za darmo i na tym własnie zarabia Twisto. Koszt odroczenia spłaty to 4,5 % (4,5 pln za każde 100 pln). W przypadku nie spłacenia długu w terminie, firma zacznie naliczanie odsetek od zadłużenia, które wyniosą 14% (2 x odsetki ustawowe + 5,5%). Jest to znacznie więcej, niż w przypadku konwencjonalnych kart kredytowych. Odraczając dług o 30 dni RRSO wyniesie aż 54%. Dla porównania w standardowych kartach kredytowych RRSO wynosi około 10%, aż 5 razy mniej! Powyższa karta ma jedynie sens, jeśli będziemy ją zawsze spłacali w wyznaczonym terminie. 

Podsumowanie

Koncepcja produktu jest naprawdę ciekawa, jest to pewnego rodzaju połączenie funkcji revoluta z kartą debetową i limitem kredytowym. Dodatkowo firma zapowiada wprowadzenie cashbacków w 850 sklepach, które wyniosą nawet do 10 %. Co ciekawe bonus odbieramy za samo założenie produktu, nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków. Należy jedynie uważać, na spłatę zadłużenia w terminie. Dużym plusem jest ułatwiony proces uzyskania limitu kredytowego, wystarczy wypełnić wniosek i prostą ankietę. W przypadku konwencjonalnych kart kredytowych wnioskowanie o produkt jest znacznie dłuższe i trzeba spełnić więcej wymogów.Więcej o Twisto przeczytasz w naszym artykule (opinie, bezpieczeństwo, bieżące korzystanie).

 

Przydatne dokumenty

Regulamin promocji Twisto.
Umowa Twisto
Regulamin usług płatniczych Twisto

[FM_form id="1"]
10 komentarzy
 1. Odpowiedz Avatar
  Jacek 19 grudnia 2019 09:53

  To jest karta debit z podpiętym limitem, wiec niestety nie da się jej używać w wypożyczalniach samochodów i innych tego typu miejscach.
  Rrso 54% rzeczywiście wysokie

  • Odpowiedz finhack
   finhack 19 grudnia 2019 10:41

   Dziękujemy za cenna uwagę, już poprawiamy wpis.

 2. Odpowiedz Avatar
  Janek 23 grudnia 2019 01:20

  Świetna promocja – 50 zł wpadło 😀

 3. Odpowiedz Avatar
  Teresa 28 grudnia 2019 07:43

  Troche to niebezpieczne podawac pesel i nr dowodu osobistego tak nie znanej firmie i jeszczr to hack w nazwie

 4. Odpowiedz Avatar
  Łukasz 31 grudnia 2019 07:54

  Polecam, fajna sprawa, a do tego dobry przelicznik walut- tak więc spokojnie można płacić za granicą.

 5. Odpowiedz Avatar
  Paweł 11 stycznia 2020 18:05

  Hej! Korzystam z Twisto, Tobie też może się spodobać! Spróbuj.

 6. Odpowiedz Avatar
  Marcy 14 stycznia 2020 12:29

  Hej! Tutaj macie link do zgarnięcia 50 zł za rejestrację w Twisto : Link w artykule powyżej
  Pamiętaj przeprowadź rejestrację do końca inaczej środki nie zostaną przyznane

 7. Odpowiedz Avatar
  Marcin 18 stycznia 2020 09:41

  Polecam 🙂 Super sprawa i pewna kasa 🙂 Skorzystaj z mojego linka, dostaniesz 50zl.

 8. Odpowiedz Avatar
  Piotr 21 stycznia 2020 11:52

  Polecam. Super karta szczególnie za granicą.

  Dodaj swoją opinie

  Finhack
  Login/Register access is temporary disabled
  Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
  Porównaj
  0