Twisto, nietypowa karta „kredytowa” z bonusem 60 zł

15
60 zł
Premii

Czym jest Twisto?

Aplikacja z kartą („kredytową”), która pozwala odroczyć bezpłatnie płatności za zakupy. Dziś kupujesz, płacisz nawet za 45 dni. Ciekawa jest sama forma forma produktu. Podczas zakładania aplikacji wnioskujemy o limit kredytowy w wysokości od 300 do 10 000 zł. Dużym plusem jest brak opłat za przyznanie karty i korzystanie z niej. Dodatkowo otrzymujemy bezpłatne przewalutowania transakcji po kursach Mastercard. W praktyce oznacza to kurs znacznie lepszy, niż ten oferowany przez banki, trochę lepszy od tego w kantorach/kantorach internetowych i minimalnie gorszy od Revoluta. Po tym krótkim wstępie mogłoby się wydawać, iż jest to zwykła karta kredytową. Jednak czym dokładnie jest Twisto przeczytacie w naszym artykule.

UWAGA! aktualny bonus wynosi 60 zł.

Promocja Twisto 100 zł

Premia 60 zł za założenie produktu

W celu pozyskania klientów, Twisto oferuje premie w wysokości 60 zł za samo założenie produktu. Bonus ten przyznawany jest praktycznie od razu po spełnieniu warunków. Ostatnia promocja Twisto cieszyła się bardzo dużą popularnością i szybko została zakończona. Warto przetestować tę usługę, jeżeli nie przypadnie nam ona do gustu zawsze możemy zrezygnować. Produkt jest darmowy, a przewalutowania płatności odbywają się bez prowizji po kursach Mastercard.

W praktyce wnioskujemy o produkt, weryfikacja naszego wniosku zajmuje ok 2 dni. Następnie Twisto wysyła do nas bezpłatną kartę płatniczą. Kartą możemy płacić zarówno w sklepach jak i internecie, wszędzie tam gdzie akceptowana jest karta Mastercard. Po założeniu produktu Twisto, otrzymasz punkty o wartości 60 zł. Tym samym możemy zrobić zakupy za 60 zł, a następnie spłacić zadłużenie otrzymanymi punktami.

Jak działa Twisto

Karta działa analogicznie do kart kredytowych. Na początku otrzymujemy limit i możemy dokonywać płatności przez dany okres rozliczeniowy (w przypadku Twisto -miesięczny okres). Na końcu danego okresu otrzymujemy wyciąg z transakcjami, które wykonaliśmy i mamy 15 dni na spłatę zadłużenia. Co ciekawe aplikacja będzie nam przypominać o spłacie zadłużenia poprzez sms i powiadomienia w aplikacji. Samą spłatę można wykonać przy pomocy przelewu lub BLIK.

Koszt produktu Twisto

Obecnie zmieniły się opłaty za kartę Twisto i jest ona tylko darmowa w wariancie online (wirtualana karta bez fizycznego plastiku). Wariant z fizyczną karta kosztuje 10 zł/m-c. W związku z powyższym sugerujemy plan taryfowy online.

Jak otrzymać kartę Twisto?

Proces wyrabiania karty jest bardzo prosty. Jak na fintech przystało, wszystko obraca się w okół klienta. Cały proces powinien zająć maksymalnie kilka-kilkanaście minut. Nie będą nam potrzebne zaświadczenia o dochodach, umowy o prace itp. Co więcej Twisto nie kieruje zapytań do BIKu. Nasza zdolność kredytowa będzie sprawdzana na podstawie ankiety oraz baz BIG i PWiP.

Do procesu  wnioskowania potrzebujemy następujących danych: Dane adresowe, Pesel, Nr dowodu, nr telefonu, adresu e-mail. Dodatkowo podczas procesu zakładania karty, zostaniemy poproszenie o przelanie 1 zł w celu weryfikacji naszej tożsamości (dane zleceniodawcy przelewu muszą być zgodne z danymi we wniosku!)

Bonus 60 zł zostanie przyznany zaraz po weryfikacji konta. W rzeczywistości dostaniemy 60 punktów, które możemy wykorzystać do spłaty 60 zł zadłużenia. Wystarczy wykonać dowolną płatność na kwotę 60 zł i następnie spłacić zadłużenie punktami, które otrzymaliśmy za założenie produktu. Niestety karta Twisto nie daje możliwości wypłaty gotówki z bankomatów. Możemy nią jedynie płacić za produkty i usługi.

Dodatkowe informacje

Twisto dopuszcza możliwość wydłużenia okresu spłaty. W tym przypadku musimy uregulować 10% wartości wszystkich wydatków w danym okresie, pozostałe 90% możemy odroczyć. Niestety nie ma nic za darmo i na tym własnie zarabia Twisto. Koszt odroczenia spłaty to 4,5 % (4,5 pln za każde 100 pln). W przypadku nie spłacenia długu w terminie, firma zacznie naliczanie odsetek od zadłużenia, które wyniosą 14% (2 x odsetki ustawowe + 5,5%). Jest to znacznie więcej, niż w przypadku konwencjonalnych kart kredytowych. Odraczając dług o 30 dni RRSO wyniesie aż 54%. Dla porównania w standardowych kartach kredytowych RRSO wynosi około 10%, aż 5 razy mniej! Powyższa karta ma jedynie sens, jeśli będziemy ją zawsze spłacali w wyznaczonym terminie. 

Podsumowanie

Koncepcja produktu jest naprawdę ciekawa, jest to pewnego rodzaju połączenie funkcji revoluta z kartą debetową i limitem kredytowym. Dodatkowo firma zapowiada wprowadzenie cashbacków w 850 sklepach, które wyniosą nawet do 10 %. Co ciekawe bonus odbieramy za samo założenie produktu, nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków. Należy jedynie uważać, na spłatę zadłużenia w terminie. Dużym plusem jest ułatwiony proces uzyskania limitu kredytowego, wystarczy wypełnić wniosek i prostą ankietę. W przypadku konwencjonalnych kart kredytowych wnioskowanie o produkt jest znacznie dłuższe i trzeba spełnić więcej wymogów.Więcej o Twisto przeczytasz w naszym artykule (opinie, bezpieczeństwo, bieżące korzystanie).

Przydatne dokumenty

Regulamin promocji Twisto.
Umowa Twisto
Regulamin usług płatniczych Twisto

Autor artykułu
Najważniejsze informacje:
Czas promocji:
Trwa do: 31.03.2022r.
Jak trudno uzyskać premię?
Bonsu przyznawany za samo założenie karty!
Komentarze
15 komentarzy on “Twisto, nietypowa karta „kredytowa” z bonusem 60 zł”
 1. Kasia

  Bardzo lubie korzystać z Twisto. Przed dostaniem karty jest minimum formalności. Można też korzystać z aplikacji. Bardzo mi się podoba ta aplikacja, bo jest przejrzysta i intuicyjna. Dobrze mieć pod ręka dodatkową gotówkę 🙂

  Odpowiedz
 2. Natalia

  Polecam Twisto, można korzystać też za granicą, no ale też w Polsce w sklepach stacjonarnch, a nie tylko wirtualnie jak u innych. można też rozłożyć większy zakup na 3 raty, na pewno jest to mozliwe na allegro, ale nie tylko. warto sprawdzić w aplikacji w sekcji zakupy

  Odpowiedz
 3. Jacek

  Dlaczego w artykule jest napisane 100zł skoro otrzymuje się 50zł??

  Odpowiedz
  1. finhack

   artykuł był aktualizowany 🙂 W tym momencie znowu jest promocja 100 zł

   Odpowiedz
   1. Witek

    Dzień dobry, po ukończeniu pełnej rejestracji z kodem polecającym ze strony przyznany bonus to 30 punktów. Niestety, w planie online nie można dodać wirtualnej karty do applepay więc funkcjonalność jest bardzo ograniczona.

    Odpowiedz
 4. Piotr

  Polecam. Super karta szczególnie za granicą.

  Odpowiedz
 5. Marcin

  Polecam 🙂 Super sprawa i pewna kasa 🙂 Skorzystaj z mojego linka, dostaniesz 50zl.

  Odpowiedz
 6. Marcy

  Hej! Tutaj macie link do zgarnięcia 50 zł za rejestrację w Twisto : Link w artykule powyżej
  Pamiętaj przeprowadź rejestrację do końca inaczej środki nie zostaną przyznane

  Odpowiedz
 7. Paweł

  Hej! Korzystam z Twisto, Tobie też może się spodobać! Spróbuj.

  Odpowiedz
 8. Łukasz

  Polecam, fajna sprawa, a do tego dobry przelicznik walut- tak więc spokojnie można płacić za granicą.

  Odpowiedz
 9. Teresa

  Troche to niebezpieczne podawac pesel i nr dowodu osobistego tak nie znanej firmie i jeszczr to hack w nazwie

  Odpowiedz
  1. finhack

   Pani Tereso my jedynie informujemy o promocji, nie jesteśmy organizatorem, ani nie przetwarzamy danych osobowych. Jeśli chodzi o Twisto to 20% udziałów w spółce ma bank ING, co niewątpliwie uwiarygadnia przedsięwzięcie.
   Więcej o Twisto, bezpieczeństwie i ofercie może Pani przeczytać w naszym innym artykule https://finhack.pl/testujemy-i-sprawdzamy-opinie-o-karcie-twisto-czy-warto-skorzystac-z-oferty-tego-startupu/

   Odpowiedz
 10. Janek

  Świetna promocja – 50 zł wpadło 😀

  Odpowiedz
 11. Jacek

  To jest karta debit z podpiętym limitem, wiec niestety nie da się jej używać w wypożyczalniach samochodów i innych tego typu miejscach.
  Rrso 54% rzeczywiście wysokie

  Odpowiedz
  1. finhack

   Dziękujemy za cenna uwagę, już poprawiamy wpis.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *