fbpx

T-Mobile usługi Bankowe konto Freemium

T-mobile Usługi bankowe konto Freemium

T-mobile usługi bankowe, czyli dawny Aliorsync- jest to efekt współpracy Aliorbanku i T-mobile. W ofercie mamy do wyboru dwa rodzaje rachunku Freemium oraz Premium, w naszej analizie bierzemy pod lupę ten pierwszy, ale poświecimy też chwilę uwagi drugiej ofercie. Głównym atutem konta jest możliwość otrzymania 5% cashbacku za płatności bezgotówkowe (maksymalnie 15 zł/m-c dla oferty Freemium oraz 25 zł/m-c dla Premium). Dla części klientów dużym minusem może być bardzo mała sieć oddziałów – tylko 27 placówek. Samo konto i umowę możemy podpisać zdalnie. Z drugiej strony w przypadku problemów, czy chęci rezygnacji z rachunku, wizyta w oddziale może być koniecznością.

Rachunek Freemium bez opłat?

Prowadzenie konta jest darmowe, kartę debetową otrzymamy bez opłat o ile dokonamy transakcji za min. 200 zł/m-c (w przeciwnym wypadku opłata 6 zł/m-c). Ciekawą opcją jest 5% cashback maksymalnie 15 zł/m-c dostępny przez 6 miesięcy od założenia konta. Jest możliwość bezterminowego przedłużenia moneyback’u, jeżeli zdecydujemy się na jakiś produkt kredytowy np. kartę kredytową. Aby otrzymać zwrot za zakupy musimy spełnić poniższe warunki:

 • posiadać/założyć konto wraz z kartą debetową
 • wyrazić zgodę marketingową oraz na weryfikację historii zobowiązań
 • zgłosić chęć udziału w promocji poprzez bankowość internetową, w oddziale lub przez call center
 • dokonać płatności na min. 200 zł/m-c

Przy wyliczaniu cashbacku, Bank nie weźmie pod uwagę transakcji dokonanych w kasynach, zakładach bukmacherskich, instytucjach finansowych, zasileń portfeli internetowych, przekazów pieniężnych, zapłaty za usługi transportowe lub profesjonalne.

Konto Premium vs Freemium opłaty

Prowadzenie konta Premium wraz z kartą kosztuję 0 zł, jeżeli dokonamy transakcji kartą za min. 500 zł/m-c (w przeciwnym wypadku opłata 18,90 zł/m-c). W przypadku tej wersji rachunku, warunki do otrzymania cashbacku wyglądają identycznie, z tą różnicą że maksymalna wysokość to 25 zł/m-c (aby dostać zwrot należy dokonać płatności na min. 500 zł/m-c). Podstawowe różnice w rachunkach przedstawiamy w poniższej tabeli:
Rodzaj rachunkuRachunek FreemiumRachunek Premium
Opłata za konto i kartę0 zł (w przypadku dokonania transakcji na min. 200 zł/m-c, w przeciwnym razie 6 zł/m-c)0 zł /m-c (zwolnienie w przypadku dokonania transakcji na min. 500 zł/m-c, w przeciwnym razie 18,90 zł/m-c)
Bankomaty w Polsce i za granicą0 zł za 3 pierwsze wypłaty, każda kolejna 6 zł0 zł
Cashback5% (do 15 zł/m-c, przez 6 miesięcy)5% (do 25 zł/m-c, przez 6 miesięcy)
Aby móc odebrać Moneyback, należy spełnić warunek zwolnienia z opłat za prowadzenie konta/karty. Szkoda, że bank czasowo ograniczył moneyback (wcześniej obowiązywał bezterminowo). W przypadku założenia karty kredytowej wraz z kontem mamy możliwość odbierania premii co miesiąc (tak długo jak będziemy posiadać kartę). Prowadzenie tego produktu jest darmowe, jeżeli w danym cyklu rozliczeniowym dokonamy min. 4 transakcji (inaczej koszt prowadzenia to 8zł/m-c).

T-mobile usługi bankowe podsumowanie

Z licznych opinii o T-mobile Usługi Bankowe wynika, iż konto jest gorsze niż było pod marką AliorSync. Weryfikując tą opinię widać jedynie zmianę modelu biznesowego – obecnie rachunek skierowany jest do innego typu klientów. Bank stawia przed klientem warunek dokonywania comiesięcznego obrotu na karcie, dając w zamian cash-back z transakcji.  W przypadku konta Premium musimy się bardzo pilnować, ponieważ niedokonanie transakcji na min. 500 zł/m-c skutkuje opłatą w wysokości aż 18,90 zł. Warto zdecydować się na ten rachunek wraz z kartą kredytowa, dzięki temu otrzymamy bezterminowy cashback. Jednocześnie klienci sieci T-mobile oraz Hayah mogą liczyć na dodatkowe korzyść w formie np. bonusów za doładowanie konta.
ZALETY:
 • 5% cashback
 • Bonusy dla klientów sieci telefonicznej
 • Nowoczesna bankowość (serwis internetowy i aplikacja mobilna na wysokim poziomie)

WADY:
 • Bardzo mała liczba oddziałów
 • Wysoka opłata za konto w przypadku braku transakcji kartą na minimalną wymagana kwotę
 • Ograniczony czasowo cashback

Podstawowe informacje

Opłaty:
0/0/0**0 zł w przypadku transakcji bezgotówkowych na min. 200 zł, w przeciwnym razie opłata 6 zł/m-c
Wypłaty z bankomatów: 0 zł**0 zł za trzy pierwsze wypłaty, każda kolejna 6 zł
Liczba placówek: 27* źródło - strona banku - placówki własne
Godziny otwarcia placówek: 9.00-17.00* *większość placówek własnych otwarta w godzinach 9.00-17.00, cześć placówek otwarta od godziny 10:00 oraz nawet do 18:00
7.9 Ocena Łączna
T-mobile usługi bankowe Freemium

Cashback 5% (maksymalnie 15 zł/m-c)

Wysokość opłat
7.5
Bankowość internetowa i mobilna
8.5
Dodatkowe korzyści
8
ZALETY
 • 5% cashback
 • Bonusy dla klientów sieci telefonicznej
 • Nowoczesna bankowość (serwis internetowy i aplikacja mobilna na wysokim poziomie
WADY
 • Bardzo mała liczba oddziałów
 • Wysoka opłata za konto w przypadku braku transakcji kartą na minimalną wymagana kwotę
 • Ograniczony czasowo cashback
Dodaj swoją opinie
Chętnie wysłuchamy twoich myśli

   Dodaj swoją opinie

   Twoja całkowita ocena

   T-Mobile usługi Bankowe konto Freemium

   Dodaj do porównywarki
   Finhack
   Login/Register access is temporary disabled
   Porównaj wybrane konta
   • Total (0)
   Porównaj
   0