fbpx

opinia mBank ekonto, czyli test rachunku osobistego

4Nasza opinia o eKoncie w mBanku

Rachunek eKonta testowałem na przestrzeni kilku lat i całkiem dobrze poznałem ofertę mBanku. Ogólne wrażenie z użytkowania konta są jak najbardziej pozytywne, ale mam kilka uwag do Banku. Obecnie na własne potrzeby posiadam dwa rachunki eKonto standard bez karty debetowej oraz jeden rachunek mBank intensive wraz z karta. Dodatkowo w moim portfelu znajduje się karta kredytowa mBank Miles & More, dzięki której otrzymuje jedną milę lotniczą za każde wydane 6 PLN.

opinie mBank eKonto

 

Opinia o Aplikacji Mobilnej

Jedną z mocniejszych stron mBanku jest świetna aplikacja mobilna. Średnia ocen w Apple Store to 4,8/5 przy 27,8 tyś ocen, dla systemu android średnia ocen wynosi 4,6/5 przy 134 tyś ocen. Codziennie sam korzystam z wersji na IOS i jestem bardzo zadowolony. Aplikacja jest intuicyjna, nowoczesna i posiada wszystkie potrzebne funkcje. Bez problemu wykonuję przelewy, realizuję transakcje Blik czy kontroluję wydatki. Plusem mBanku są mOkazje, dające dostęp do zniżek w wybranych sklepach czy u konkretnych usługodawców. Kilkukrotnie zdarzyło mi się otrzymać cashback z tytułu jakiejś mOkazji, chociaż nie korzystałem z niej świadomie. Ciekawą funkcją jest możliwość chatu lub wideo chatu z konsultantem banku. W przypadku jakiegokolwiek problemu możemy skorzystać z pomocy z poziomu aplikacji bankowej. Niewielkim minusem jest sporadyczne zacinanie się aplikacji mBanku. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe kwestie, sam oceniłem produkt na 5/5 w Apple Store (gdybym mógł dałbym 4,8/5).

Opinia o bankowość internetowa

Pod względem bankowości internetowej mBank również wypada bardzo dobrze. Strona internetowa jest nowoczesna oraz intuicyjna, bez problemu sprawdzimy historię transakcji, zapłacimy rachunki czy skorzystamy z oferty produktów dodatkowych. Jednym słowem znajdziemy tu praktycznie wszystko czego możemy potrzebować. Co ciekawe, w mBanku mamy możliwość wypowiedzenia umowy prowadzenia rachunku poprzez bankowość internetową. Jeżeli chodzi o awaryjność mBanku to sam dwukrotnie zostałem dotknięty problemami z dostępem do konta czy trudnościami z dokonaniem płatności bezgotówkowych. Z drugiej strony tego typu problemu są rzadkością i występują w każdym banku. W takich sytuacjach warto posiadać plan awaryjny w postaci gotówki lub dostępu do konta/karty w innym banku.

mBank Bankomaty, Wpłatomaty, BLIK opinie

Korzystając ze swojego rachunku co jakiś czas jestem zmuszony do skorzystania z bankomatu, wpłatomatu lub BLIK’a. Co do działania usług nie mam żadnych zastrzeżenie, jedyna moja uwaga dotyczy prowizji. I tu mam ambiwalentne odczucia, ponieważ polityka prowizyjna mBanku jest dla mnie niezrozumiała. W przypadku eKonta standard za darmo wypłacimy środki z bankomatów BZWBK, planeta Cash i Euronet, o ile kwota transakcji wyniesie co najmniej 100 zł. Prowizja za wypłatę z pozostałych bankomatów to aż 7 zł. Lekkie naciąganie, biorąc pod uwagę, iż przy pomocy BLIK’a wypłata gotówki jest darmowa ze wszystkich bankomatów obsługujących BLIK (niezależnie od kwoty transakcji)! Osobiście bez problemu wypłacałem BLIKiem kwoty od 20 zł w górę i nie zapłaciłem ani złotówki prowizji! W moim przypadku to był powód rezygnacji z karty debetowej do eKonta standard. Po co mi karta, skoro dużo tańsze i wygodniejsze jest korzystanie z BLIK’a. Jeżeli chodzi o wpłatomaty to za darmo wpłacimy gotówkę tylko w urządzeniach mBanku, Planet Cash oraz Cashline. Jeżeli skorzystamy z aparatu Euronetu prowizja wyniesie 0,2% min. 2 zł, co przy większych kwotach może być bardzo kosztowne. Dlatego sam osobiście używam karty do konta mIntense, która nie ma tych prowizji (ale jest to produkt z półki premium).

Dokładna analiza rachunku eKonta dostępna tu.

Oszczędzanie

W tym przypadku nie mam dobrych informacji, oferta mBanku jest po prostu średnia. Dla osób szukających wysokiego oprocentowania na lokatach czy rachunkach oszczędnościowych polecam inne banki. Najlepiej sprawdzić nasz ranking lokat lub kont oszczędnościowych. Osobiście mogę polecić ofertę konta oszczędnościowego Millennium Bank, dzięki której możemy otrzymać 2,7% w skali roku praktycznie bezterminowo.

Podsumowanie i ocena końcowa

Największym plusem mBanku jest Aplikacja mobilna oraz Bankowość Internetowa. Oba kanały dostępu są nowoczesne i intuicyjne. Oferta usług dodatkowych jest jak najbardziej zadowalająca. Powyższy rachunek najbardziej polecam osobom młodym i mobilnym, które szukają nowoczesnych rozwiązań. Największymi minusami mBanku są prowizje za korzystanie z bankomatów obcych oraz wpłatomatów Euronet. Z drugiej strony zawsze możemy skorzystać z BLIKa, który jest darmowy. Cała ofertę oceniam bardzo dobrze i polecam każdej osobie szukającej nowoczesnych rozwiązań!

 

Zapisz się do naszego Newslettera!

Chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach i promocjach? Zapisz się!

Chętnie wysłuchamy twoich myśli

   Dodaj swoją opinie

   Finhack
   Login/Register access is temporary disabled
   Porównaj wybrane konta
   • Total (0)
   Porównaj
   0