Millennium wakacje kredytowe, jak złożyć wniosek

2

W Millennium wakacje kredytowe wystartowały zgodnie z planem 29.07.2022 roku. W oparciu o ustawę, klienci mogą zawiesić aż 8 rat na przestrzeni 15-17 miesięcy, przez co nie zapłacą odsetek od kredytu w tym okresie. Zaoszczędzone środki można przeznaczyć na nadpłatę kredytu hipotecznego. O korzyściach płynących z tego programu pisaliśmy w artykule „wakacje kredytowe – jak działają i kto może skorzystać?” W powyższym wpisie przedstawiamy, ile można zaoszczędzić oraz jak policzyć ewentualne korzyści ze skorzystania z wakacji kredytowych.

Warto zaznaczyć, że na złożenie wniosku w przypadku raty sierpniowej mamy mało czasu, szczególnie jeśli jej płatność przypada na początku miesiąca. Wniosek o zawieszenie należy wysłać najpóźniej do godziny 19.00 w dniu płatności raty kredytu. Co istotne, wakacje kredytowe nie powodują wstrzymania wypłaty kolejnych transz kredytu (jest to oficjalny komunikat banku). Jednocześnie, podobnie jak inne banki, Millennium Bank przekaże informacje do BIKu (nie wpływają one na scoring kredytowy).

Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w Millennium Banku?

Złożenie wniosku możliwe jest w oddziale lub online. Tematem poniższego wpisu będzie ta druga opcja. Po zalogowaniu się do bankowości internetowej mamy 2 możliwości; pierwsza to na stronie głównej, pośród posiadanych produktów należy znaleźć kredyt hipoteczny i w jego szczegółach wybrać kafelek „wakacje kredytowe”. Alternatywnie możemy wybrać „Moje finanse” –> „kredyty i pożyczki”. Po przejściu do następnej podstrony pojawi się nasz produkt – kredyt hipoteczny i tam w szczegółach wybieramy „wniosek o wakacje kredytowe”.

Przy produkcje, na stronie głównej, kafelek z wakacjami kredytowymi wygląda jak poniżej.

Przy kolejnym kroku prosimy o uwagę, ponieważ dla kredytu mogą być dostępne 2 opcje „umowne wakacje kredytowe” oraz „ustawowe wakacje kredytowe”. Bardzo ważne, by wybrać tą drugą opcje, czyli „ustawowe wakacje kredytowe”. Różnica pomiędzy obiema możliwościami jest istotna, gdzie ta drugą opcja jest znacznie bardziej korzystna dla klienta.

Kolejne kroki powinny być już intuicyjne: wybieramy okres na jaki chcemy wnioskować o wakacje. Bank w tej formule wnioskowania umożliwia zawieszenie spłaty w 1 lub 2 miesiącach w 3 kwartale 2022 roku. Niestety, online nie ma możliwości wnioskowania o wakacje od razu na okres 8 miesięcy, tego typu wniosek możemy złożyć w oddziale banku. Oczywiście w kolejnych kwartałach będziemy mogli złożyć kolejne wnioski (2 miesiące w 4 kwartale 2022 oraz po 1 miesiącu w każdym z kwartałów 2023 roku). W ostatnim kroku musimy zaakceptować oświadczenia, iż kredyt jest na cele mieszkaniowe, o składaniu fałszywych oświadczeń i kilka technicznych oświadczeń (jest to standardowa procedura w przypadku wszystkich banków).

Potwierdzenie złożenia wniosku

Po zaakceptowaniu i wysłaniu wniosku o wakacje kredytowe, w bankowości internetowej Millennium banku wyświetli nam się potwierdzenie złożenia dyspozycji. Warto zrobić sobie print screen i zachować na potrzeby własnej ewidencji, gdyby coś miało pójść nie tak.

Wakacje kredytowe, czy warto brać?

Z ekonomicznego punktu widzenia wakacje kredytowe są bardzo opłacalne dla kredytobiorców. Dlaczego? Nasze argumenty opisaliśmy w artykule „wakacje kredytowe – jak działają i kto może skorzystać?„ Potencjalna oszczędność przy obecnych stopach wynosi ok. 6 000 zł dla każdych 100 000 zł pozostałego do spłaty kredytu. Zaoszczędzone środki warto ulokować na lokacie np. z naszego rankingu lokat lub  skorzystać z promocji na start przy założeniu konta w naszym rankingu kont osobistych. Banki dla nowych klientów oferują bardzo atrakcyjne oprocentowanie. Naturalnie, po skończonych wakacjach kredytowych odłożone pieniądze możemy przeznaczyć na nadpłatę kredytu hipotecznego.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny :)
4.3/5 (Ilość ocen: 3)
Autor artykułu
Z wykształcenia finansista. Posiada wieloletnie doświadczenie w instytucjach finansowych i bankach. Czuwa nad merytorycznymi aspektami artykułów. Potrafi w jasny i prosty sposób wyjaśnić nawet zawiłe aspekty świata finansów. Na bieżąco śledzi nowości w świecie Fintechów i podpowiada jak najlepiej wykorzystywać funkcje poszczególnych z nich. Lubi Podróże, zainteresowany jest światem inwestycji i jest pasjonatem Lotnictwa.
Komentarze
2 komentarzy on “Millennium wakacje kredytowe, jak złożyć wniosek”
 1. Gul

  Szkoda, że instrukcja nie zgadza się z tym co rzeczywiście pojawia się na ekranie. Brakuje kroku z wyborem rodzaju wakacji kredytowych. Od razu przenosimy się do części wypełniania formularza. Problem w tym, że nigdzie nie ma napisane jakich wakacji dotyczy wyświetlony formularz. Czy są to Umowne wakacje od banku czy Ustawowe wakacje od Państwa Polskiego? Próżno szukać ….

  Odpowiedz
  1. finhack

   Banki wprowadzały szereg zmian od momentu startu wakacji kredytowych. Przykładowo Santander dodał możliwość wnioskowania od razu na 8 miesięcy vs 1 miesiąc pierwotnie. Było sporo skarg do UOKIK, wiec możliwe że Millennium osunęło tą opcje, aby nikogo w błąd nie wprowadzić. Zawsze można skontaktować się z infolinią banku, celem potwierdzenia.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *